Eğitim-Bir-Sen İl Temsilcisi Selöz’den Rektör Beydemir’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Eğitim-Bir-Sen İl Temsilcisi Selöz’den Rektör Beydemir’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Eğitim-Bir-Sen Bilecik İl Temsilcisi Ahmet Selöz, Bilecik Şeyh Edebali Üniversite Temsilciliği Yöneticisi ile birlikte Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine yeni atanan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Selöz, kendilerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Cenk Karakurt ve Rektör Danışmanı Alper Yıldırım ile birlikte karşılayan Rektör Şükrü Beydemir’e, evsahipliği sebebiyle teşekkür etti.

Gerçekleşirilen ziyaretteki ilgi ve alakadan ve hoş sohbetten memnuniyetini belirten Selöz; “Üniversitemiz ve şehrimiz ile ilgili bizler için verimli bir sohbete ve istişareye dönüşen ziyaretimizden ziyadesiyle memnun olduk… Sayın Rektörümüze ve ekibine Şehrimizin Banîsi Dedemiz Şeyh Edebalı’nın Osmangazi’ye nasihatını takdim ettiğimiz ziyaretimiz karşılıklı hediyelerin takdimiyle son buldu.. Sayın Rektörümüz ve ekibine görevinde muvaffakiyetler dileriz. Allah mahçup etmesin hayırlı hizmetlere vesile olsun” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretin ardından Selöz, Rektör Beydemir’e Şeyh Edebalı’nın Osmangazi’ye Nasihatı’nın yazılı olduğu bir tablo hediye etti.

Tabloda yazılı olan Şeyh Edebalı’nın Osmangazi’ye Nasihatı ise şu şekilde:

“Ey Oğul! Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana… Güceniklik bize; gönül almak sana… Suçlamak bize; katlanmak sana…Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana… Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana…Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana… Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana… Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana…Ey Oğul! Yükün ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı, Allah Tealâ yardımcın olsun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam