Eğitim-Bir-Sen Pazaryeri Şubesinden İmza Kampanyası

Eğitim-Bir-Sen Pazaryeri Şubesinden İmza Kampanyası

Eğitim-Bir-Sen Pazaryeri Şubesi üyeleri, öğretmen performans değerlendirme sistemine tepki için imza kampanyası başlattı.
“Öğretmene performansa ve eğitimciye şiddete hayır. İmzanı gönder iradeni göster.” sloganıyla başlatılan imza kampanyasına, Pazaryeri ilçesindeki sendika üyeleri de katıldı.
Eğitim-Bir-Sen Pazaryeri Şubesi Başkanı İslam Özkul, Atatürk Ortaokulu öğretmenler odasında yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, “Öğretmenlerimiz, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak aksine kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, işbirliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmak istenmektedirler.” dedi.
Performans değerlendirme taslağının hukuki ve kanuni dayanağı olmadığını iddia eden Özkul, şöyle konuştu:
“Eğitim gibi uzun erimli, sonuçları hemen alınamayan bir süreçte, anlık veya kısa vadeli performans ölçümünün mümkün olmadığı eğitimi bilenlerce açık bir gerçektir. Meslekleriyle ilgili konularda söz hakkı verilmeyen, politika belirlenirken tecrübesine müracaat edilmeyen, içerik, yöntem ve materyalleri seçme ve okul yönetimiyle ilgili karar süreçlerine hiçbir zaman dahil edilmeyen, neredeyse eğitimin çeperinin kenarına sıkıştırılan öğretmenlerimizin, tüm bu yanlışların ayyuka çıktığı bir dönemde tek sorumlu ilan edilmesi anlamına gelecek performans taslağını haksız bir değerlendirme ve hukuksuz bir uygulama olarak görüyoruz.” AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam