EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında “Eğitim İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Protokol, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Bugün Prof. Dr. İbrahim Taş ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tarafından imzalandı.

Protokol, Üniversite ve Milli Eğitim arasında spor, sanat ve eğitim alanlarında yapılacak işbirliği çalışmalarını kapsamaktadır. Protokol uyarınca mekan temini, sanatsal faaliyetlerde rehberlik, proje yazılımlarında danışmanlık yapma, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin Üniversite Kütüphanesi´nden yararlandırılması, hizmet içi eğitimler düzenlenmesi, Üniversite´deki Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerine okullarda staj imkanı sağlama gibi konularda işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. Böylece öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliklerinin artırılması, ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması amaçlanmıştır.

eğityeeeğit2

İmzaların atılmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş´a, bu protokolün hazırlanmasında emeği geçen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun’a ve Doç. Dr. Cihan Darcan´a teşekkür etti. Üniversite ile imzalanan işbirliği protokolünün her iki kuruma da yeni imkanlar getireceğini ve eğitim adına güzel çalışmalara kapı aralayacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam