Eğitimde başarı çıtasının yükseldiğini görüyoruz

Eğitimde başarı çıtasının yükseldiğini görüyoruz

Şişman, AA muhabirine, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre Bilecik'ten 500 tam puan alan ve dereceye giren öğrenciler bulunmasını mutlulukla karşıladıklarını söyledi. 
     SBS'ye Bilecik ve ilçelerinde toplam 10 okuldaki 157 salonda 2 bin 913 öğrencinin katıldığını belirten Şişman, şöyle konuştu: 
     ''Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre ilimizde Ahmet Furkan Ozan adlı öğrencimiz 495,056 puanla il birincisi oldu. Öğrencimizin Türkiye genelindeki derecesi de 683'tür. 500 tam puana yaklaşan birçok öğrencimiz var. Sayısal verilere baktığımızda, 2007 ile 2011 yılları arasında eğitimde başarı çıtasının yükseldiğini görüyoruz. Bilecik'in eğitimdeki başarısı artıyor. Sınav sonuçlarının 81 ildeki değerlendirmesi sonuçlandığında 2012 verilerinin de iyi olacağını umuyorum'' dedi. 
     Şişman, sınavlarda başarılı olan öğrencilerin öğretmen ve velileriyle Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencilerine teşekkür etti. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. İNHİSAR TAŞIMALI EĞİTİM – MÜDÜRÜM YAKACIK AKÇASU KAYABALI KÖYLERİ TAŞIMALI EĞİTİMDE NEDEN İNHİSAR İLÇESİNE GİDERKEN ÇALTI BELDESİNE ALDINIZ BUNUN CEVABINI VERECEK YETKİLİ VARMI BİRDE İNHİSARA GİDEN LİSE ÖĞRENCİLERİ NE OLACAK NEREYE GİDECEK

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam