• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EĞİTİME KORONA ENGELİ

EĞİTİME KORONA ENGELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında tüm bakanların katılımıyla Beştepe’de gerçekleştirilen yenit ip koronavirüs (COVID-19) toplantısı sonrası, virüsün yayılımına karşı alınan tedbirler arasında okulların  tatil edilmesi kararı da yer aldı.

Toplantının ardından yenit ip koronavirüs (COVID-19) toplantısında alınan kararları kamuoyu ile paylaşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ilkokul, ortaokul ve liselerin 16 Mart tarihi itibari ile bir hafta tatil edildiğini bu bir haftalık tatilin ardından ise öğrencilere online eğitim verileceğini duyurdu. Kalın, Üniversitelerin ise 3 hafta boyunca tatil edildiğini dile getirdi. Kalın, “Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor. İlk ve orta dereceli okullar 16 Mart’ta 1 hafta tatil edilecek. Öğrenciler, 23 Mart’tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.Üniversitelerimiz, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilecektir. Spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması karar verildi. Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır. Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye’de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.Bu kişinin sağlık durumu iyi, karantinaya alınan kişilerle ilgili de sorun söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın da yurt dışı programlarını bir müddet erteliyoruz” dedi.

Tatil sonrası bilet kuyrukları oluştu

Beştepe’de gerçekleştirilen yenit ip koronavirüs (COVID-19) toplantısı sonrası, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın alınan tedbirler doğrultusunda, okulların tatil edildiğini duyurmasının ardından, otogarlar adeta hınca hınç doldu. Tatil haberini duyan öğrenciler memleketlerine dönmek için, bilet satış noktalarına hücum etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam