• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EKİM AYI TOPLANTISINDA TEK GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

EKİM AYI TOPLANTISINDA TEK GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Bilecik Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı geçtiğimiz Salı günü yapıldı. Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın başkanlığında yapılan toplantıda tek gündem maddesi görüşüldü. Belediye Başkanı Selim Yağcı, yapımı devam eden yeni otogar bölgesinde belediye ait yaklaşık 4 dönümlük taşınmazın açık artırmayla ihaleye çıkarılarak satılması için Belediye Meclisi’nden yetki istedi.

 

YAĞCI: “Yaklaşık 3-4 dönüm kadar alana daha ihtiyaç var”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yağcı, “daha önce 4 bin küsür metrekarelik bir alana ilişkin benzin istasyonu alanı olarak satışı noktasında meclisimizce karar verildi. Belediyemiz tarafından bir işletmeciye ilişkin yapılan ihalede alındı. Fakat bu alanın daha verimli kullanılabilmesi için orada bizim yaptığımız parselasyonlarla da bütünleşebilecek yaklaşık 3-4 dönüm kadar alana daha ihtiyaç var. Özellikle yol üzerinde kamyon otoparkı ve benzeri noktasında yapılmasına ilişkin bizde bu çerçevede yardımcı olma adına bu bölgede de artık parsel niteliğinde parselimizde var. Burayı da normal otopark alanı benzeri amaçla kullanılmak üzere meclisimiz uygun görürse açık arttırma ihaleyle satışa çıkaracağız. Eğer alan şahıs alırsa alır, almazsa yapacağımız bir şey yok. Öyle bir gündemimiz var.” ifadelerini kullandı.

 

Oy çokluğuyla kabul edildi

Başkan Yağcı’nın açıklamalarının ardından meclis üyelerince görüşülen gündem maddesi Ak Parti grubunun kabul, CHP ve MHP grubunun red oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem maddesinin ardından Başkanlıkça ve Meclis üyelerince getirilecek konuların görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam