El Sanatları Sergisine Büyük İlgi

El Sanatları Sergisine Büyük İlgi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu’nda gerçekleşen sergiye çok sayıda konuk katıldı. Serginin açılışı Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar ve Baro Başkanı Halime Aynur tarafından yapıldı. 
Cuma gününe kadara açık kalacak olan sergide Alüminyum Folyo Kabartma Kursu, Mobilya Dekorasyon Kursu, Bayan El İşleri Kursları ve Hobi Atölyesi Kursları’nda yapılan ürünlerin sergilendiği öğrenildi.
Sergi hakkında bilgi veren Kurum Öğretmeni Ramazan Tomatır, “Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda, Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda toplam 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 9 dönem olarak mesleki kurs açılmıştır. Açılan mesleki kurs ürünleri sergimizde sergilenmektedir. Toplam 154 adet hükümlü ve tutuklu katılmıştır. Bunların 57 adedi başarı belgesi almaya hak kazanmıştır. Sergimizdeki ürünler Alüminyum Folyo Kabartma Kursu, Mobilya Dekorasyon Kursu, Bayan El İşleri Kursları ve Hobi Atölyesi Kursları olarak ihtiva etmektedir. 
Sergimizde aynı zamanda satış işlemleri gerçekleşmektedir. Yapılan satış işlemleri hükümlü tutukluların şahsi hesaplarına yatırılmakta ve kendilerine geri dönüşü sağlanmaktadır. Bu perspektifte hükümlülerin sosyal yaşama ve dışarıdaki yaşama sağlıklı, bireyselliklerini kazanmış bireyler olarak kazandırılmaları amaçlanmaktadır.” dedi.
Sergiyi gezen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar tarafından Alüminyum Folyo Kabartma Kursu’nda yapımı gerçekleşen “Seyit Onbaşı” tablosu hediye edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam