ELDE EDİLEN GELİRLERLE SERA KURULACAK

ELDE EDİLEN GELİRLERLE SERA KURULACAK

Gölpazarı Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mikail BABUR ile S.S. Göl Flanöz Gölpazarı ve Çevresi Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Rahime Yıldırım ve Üyeleri, Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş’ a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Karşılıklı memnuniyetlerin dile getirildiği görüşmede çiftçiler için yapılacak yatırımlardan bahseden İl Müdürü Necmettin Yoldaş şu açıklamalarda bulundu; “Daha önce Protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kullanım hakkı tarafımıza devredilen Kurşunlu ve Aktaş köylerindeki eski okul binalarının çiftçi eğitimi ve yöresel ürünlerinin pazarlanmasında yararlanılması için kooperatifin kullanımına tahsis etmiştik, sizlerin ufkunu açmak ve her zaman yanınızda, desteklediğimizi göstermek adına Karatepe’ye Teknik Geziler düzenledik.
Şimdi de Pazaryeri İlçemizde gerçekleştirilen sözleşmeli üretim modeli kapsamında Ogliv Firması ile yapmış olduğumuz sözleşme neticesinde Firmanın değerli yöneticisi Ferhan Geylan’ın destekleri sonucu müzayeden elde edilen gelirden bir kısmının Kurşunlu Köyümüzde yapılacak olan seraların kurulum maliyetlerine aktaracağız. Böylece büyük bir potansiyeli olan kadın iş gücünün özellikle “eril iş” olarak adlandırılan iş alanlarına katılımı anlamında önemli bir farkındalık yaratmak için çalışıyoruz. İl Müdürlüğümüz olarak her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz.”

S.S. Göl Flanöz Gölpazarı ve Çevresi Kadın Girişimi Kooperatifi Başkanı Rahime Yıldırım ise ürettikleri yöresel ürünlerden İl Müdürümüz Yoldaş’ a takdim ederken, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam