ELDEMİR “ DEVLETİMİZİN EBKASINA KARŞI OLANLAR KARŞILARINDA MİLLETİ BULACAKTIR”

ELDEMİR “ DEVLETİMİZİN EBKASINA KARŞI OLANLAR KARŞILARINDA MİLLETİ BULACAKTIR”

Geçtiğimiz Cuma günü gecesi bölücü terör örgütü FETÖ/PDY mensupları tarafından yapılan kalkışma hareketine Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik halkı da sessiz kalmadı, halkımız tek yürek “Milli İrade” dedi. Sokağa dökülen Bilecik halkı sloganlar eşliğinde Cumhuriyet meydanında toplandı, burada dualar etti.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise gece yarısı 04:00 saatlerinde Cumhuriyet meydanına gelerek burada bekleyen vatandaşları yalnız bırakmadı.

Eldemir, Cumhuriyet meydanında yaptığı açıklamada, “Milletimiz müsterih olsun, Devletimiz güçlüdür ve bunun hakkından gelecektir.” diyerek şu ifadeleri kullandı.

Bugün akşam saatlerinde kamuoyunda malum yapı olarak bilinen FETÖ örgütü’nün mensuplarınca bunların askeri kanattaki uzantıları aracılığıyla bir kalkışma hareketi gerçekleşti. Bu kalkışma hareketi de milletimizin vasileti, feraseti ve demokrasiye olan inancı ile millet iradesine olan saygısıyla geri püskürtülmüştür. Milletimize geçmiş olsun. Devletimiz güçlü devlettir. Tüm siyasi partilerimiz ile birlikte parlamento’da temsil edilen veya edilmeyen hepsi demokrasiye inanan, demokrasiye güvenen, devlet idarelerinin demokratik yollarla anca değiştirilebileceğine inanan partiler olduğu için top yekün bu kalkışmaya hepsi tepki koymuşlardır.

Biz de burada  Bilecikli hemşehrilerimize öncelikle çok teşekkür ediyorum, demokrasiye olan inancından dolayı teşekkür ediyorum, bu konudaki tepkilerinden dolayı teşekkür ediyorum, bu konuda halkın iradesinin yanında olduklarından dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum. Bize bu alanda sadece AK Partili seçmenlerimiz veya AK Partili yöneticilerimiz değil, bunun yanında diğer siyasi partilerimizin hepsi de demokrasiye olan inançlarının gereği bu hadiseye karşı topyekün beraber ortak bir irade göstermişlerdir. bundan dolayı diğer siyasi partilerimize de çok teşekkür ederim.

Biz bir oldukça, beraber oldukça, önümüze bir takım engeller mutlaka çıkartacaklardır. Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyenler bunları içerideki işbirlikçileri ve dışarıdaki işbirlikçileri devletimizin bekasına yönelik yapacakları her türlü hareketin karşısında yine milletimizi bulacaktır. Milletimiz müsterih olsun, hemşehrilerimiz müsterih olsun Devletimiz güçlüdür ve bunun hakkından gelecektir.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam