ELDEMİR: “SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

ELDEMİR: “SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir,yapımı devam etmekte olan yeni Devlet Hastanesi inşaatında yaptığı incelemeler sonrasında Ak Parti İl Başkanlığı’nda partililer ile bir araya geldi.Bakan Yardımcısı Eldemir, burada sağlık sektöründeki gelişmeye dikkat çekerken,ileri dönemlerde sektörün daha iyi bir noktaya geleceğinin altını çizdi.

Bakan Yardımcısı Eldemir,parti binasında gerçekleştirdiği konuşmasında ;

“Hatırlarsınız belki seçim döneminde bu listelerimiz açıklandığı ilk gün şöyle demiştik: “Bilecik’in en güçlü listesi biziz” Biz milletimizin karşısına güçlü bir şekilde çıktık.Bizim hedefimiz belli neticeden sorumlu değiliz,bizim için önemli olan bunun gayretini göstermek.Sonuçta memleketin her köşesi hizmete muhtaç.Her köşesinde yapılacak iş vardır.Siyaseten birileri bir notada değerlendirilmediği zaman kimsenin aklına bir şeyler gelmesin.Sonuçta hizmet alanı geniş.Neticede de Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle de bugün yedinci günündeyiz;Sağlık Bakanlığında Bakan Yardımcısı olarak atanmış bulunuyoruz.Bu tabi benim bir başarım falan değil.Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri.Ama sizlerle beraber Bilecik’teki    bir ekip çalışmasının  Ankara’daki yansıması diyebiliriz.Neden? çünkü; bizi şahsen kimse bilmez.Ama bizim Bilecik’te hep beraber başardığımız işler, netice itibariyle bir yerlerde görüşmüştür.Büyüklerimiz görmüştür.Neticesinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Siteminin ilk kabinesi kurulmuş oldu.Bu kabinede 16 Bakanımız artı Cumhurbaşkanı yardımcımız ve hepimizin başında da bir Cumhurbaşkanı var.Bize Sağlık Bakanlığı’nda,Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyin yanında dört tane Bakan Yardımcısıyız.Diğer arkadaşlarımız hep sağlık sektöründen iki tanesi Profesör,Akademisyen,bir tanesi de Sağlık Bakanlığı’nda bürokrasiden gelen.Bize de orada mesleğimize uygun olarak Sağlık Yatırımlarından Sorumlu Bakan Yardımcılığı görevi verdiler.Bizde bu noktada çalışmaya gayret edeceğiz.Ben az önce hem Sayın Milletvekilimizin, Sayın İl Başkanımızın söylediği gibi, kendi ekibimle ilk programımı memleketimize yapalım istedik.Geçen hafta gerçi ben Konya’daydım ama, o Bakanımızın ilk şehir dışı programıydı.Ben kendi ekibimle  ilk ziyaretimizi de memleketimiz Bilecik’e yaptık.”ifadelerine yer verdi.

“2002 Yılından Sonra Sağlıkta Efsane Yazıldı”

Bakan Yardımcısı Halil Eldemir konuşmasının devamında ise ;

“Bir:Bilecik kendi memleketimiz iki:bu topraklar ata yurdu.Sadece bizim atalarımızın yurdu değil, sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’nin varisi olduğu Osmanlı Devleti’nin ilk kurulduğu topraklar.Buralar bu anlamda da önemli dedik.Burada bu programımızı icra ettik. Sabahtan geldik büyüğümüze,dedemize uğradık,öğle namazımızı Şeyh Edebali’nin manevi gölgesinde kıldık sonrada bizim buradaki Sağlık Müdürlüğü’ne uğrayıp bilgiler aldık.Sonrasında da şantiyemize geçtik.İnşaatımız fevkalade güzel görünüyor.Programda hiçbir aksaklık yok. İnşallah ümit ediyoruz; bizim oraya müteahhit sözleşmesinde yazılı 2019’un 5’inci ayı,bizde bu konuda biraz kendisini teşvik ettik.Şubat ayı bitmeden inşallah buda bitmiş olsun.Bilecikli hemşerilerimizin 2011’den beri hayali olan 5 yıldızlı konforu olan şehrimizin en güzel yerinde bir hastaneye kavuşmuş olcağız.Bu konuda inşallah rahat güzel olacak.Şimdi tabi 2011 yılından beri Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde gelen hükümetlerin 2 alandaki başarısı iktidarıyla,muhalefetiyle herkesin takdir ettiğidir.Bunlar ulaştırma ve sağlık alanı.Sağlıkta efsane yazdık.Neden?çok başlılıktan tek hastaneye,işte SGK,BAĞKUR,Emekli Sandığı gibi kurumlardan tek hastaneye.İlaca herkes aynı yerden ulaşabilir oldu.Herkes ambulansa hizmetinden yararlanabilir oldu.Burada sağlık ile alakalı herkesin konuştuğunu konuşacak olursak saatlerce konuşabiliriz.Ama artık daha önemli bir noktadayız.Bugüne kadar getirdiğimiz sağlık alanını daha iyi noktalara getireceğiz.Bunun yanında sağlık alanında   yapmış olduğumuz çalışmalarla da dünyada örnek gösterilir hale gelmemiz lazım.onun için gücümüz ağır,bu konuda da Allah’ın izniyle hep beraber başaracağız diyorum.” Dedi.

Hastanenin %49.05’i Tamamlandı

Halil Eldemir, projenin %49.05’inin tamamlandığını söyleyen Eldemir, hastane projesiyle ilgili herhangi bir ödenek sorunu yok, ihalemizde bitiş tarihi Mayıs 2019, inşallah planlanan tarihte bitecek ve vatandaşlarımızın hizmetine girecektir.

Bakan Yardımcısı Eldemir, Vali Tahir Büyükakın ve Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can’ı ziyaret etti, devlet hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

 

  1. Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne doğru

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, 737’ncisi kutlanacak Ertuğrulgazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri hazırlıklarını inceledi.

Vali Büyükakın, Kaymakam Murat Öztürk, Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez Komutanı Albay Deniz Özarslan, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ve beraberindekilerle 737. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin layıkıyla yapılması için, şenlik alanı ve çevresinde incelemede bulundu.

”Söğüt ruhu bizi biz yapan ruhtur ve bu ruhu yaşatmak bizim en büyük borcumuzdur” diyen Büyükakın, ”3 gün sürecek şenlikler öncesi ön hazırlıkları gözden geçirdik. Şenliklerimize katılacak olan devlet büyüklerimizin ve vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde katılmaları için hem trafik, hem güvenlik, hem de diğer yönlerden tedbirlerimizi yerinde inceliyoruz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı şenliklerimize bekliyoruz. Söğüt bir ruh, kök, varoluş ve diriliş. Bizim vazifemiz Söğüt ruhunu yaşatmak. Söğüt ruhu bizi biz yapan bir ruh ve biz öncelikle bu ruha hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam