ELDEMİR’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

ELDEMİR’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eldemir, mesajında, tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin, bağımsız kalacağını ve bağımsızlığını ilelebet sürdüreceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha gösterdiği 19 Mayıs’ın 97. yıl dönümünü ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirti.

Bu anlamlı günün, sadece Türk milletinin değil, bütün mazlum milletlerin mücadele azimlerinin de ateşlendiği bir gün olarak tarihin altın sayfalarındaki yerini aldığını ifade eden Eldemir, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet tarihimizin miladı olan bu adımla birlikte, milletimizin birliğinin, beraberliğinin ve bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin sergilendiği kurtuluş mücadelesi başlatılmış, vatanın bağımsızlığının sağlanması uğrunda büyük bedeller ödenmiş, güçlü bir geleceğin inşası için emsalsiz fedakarlıklar gösterilmiştir. Gençlerimiz ecdadımızın kahramanlık ve fedakarlıklar sonucu bağımsız kılarak bizlere emanet ettiği cennet vatanımızı, ecdadının güvenine layık olarak tarihlerinden aldıkları güç ve ilhamla çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, kuruluşunun 100. yılında dünyanın ekonomik olarak en büyük ilk 10 ülkesi arasına girme yolunda istikrarlı bir şekilde yürüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin bu hedefe ulaşmada en büyük gücü olmaya devam edeceklerdir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam