• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EMEKLİLER İÇİN TOKİ HAYALLERİ DEVAM EDİYOR

EMEKLİLER İÇİN TOKİ HAYALLERİ DEVAM EDİYOR

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, emekliye “İkinci Bahar Projesi” kapsamında 19 ilde 3 bin 361 konut satışının gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ülkemizin farklı şehirlerinde aşamalı olarak hayata geçirilen konut projelerinden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 kontenjan ayrılmıştı. Konut sahibi olmak isteyen emeklilerin yoğun ilgisi üzerine M. Ergün Turan Bilecik’in de dahil olduğu 19 ilimizde hiç konut sahibi olamamış emekliler için 3.361 konut için ön talep toplanacağını ifade etti.

Bilecik’e 197 konut hakkı

14 – 31 Mart 2016 tarihlerinde ön talep toplanacak iller şöyle: “Balıkesir – Manyas: 500 konut, Adana – Sarıçam: 300 konut, Aksaray: 300 konut, Kocaeli – Kandıra: 272 konut, Eskişehir – Tepebaşı: 250 konut, Kayseri – Mimarsinan: 250 konut, Kastamonu – Merkez: 200 konut, Kastamonu – Taşköprü: 250 konut, Bilecik – Bozüyük: 197 konut, Hatay – Reyhanlı: 150 konut, Çankırı – Kurşunlu:150 konut, Sivas – İmranlı:121 konut, Manisa – Demirci: 94 konut, Kahramanmaraş – Türkoğlu: 75 konut, Aksaray – Güzelyurt: 56 konut, Erzincan – Çağlayan: 44 konut, Niğde – Çiftlik: 43 konut, Bolu – Mengen – Poyrazköy: 28 konut, Burdur – Çavdır: 24 konut, Edirne – Lalapaşa: 33 konut, Edirne – Süloğlu: 24 konut.

Kimlik kartı ile başvurabilecekler
TOKİ, 2+1 planında inşa edilecek konutlar için ilgili bankalar aracılığı ile 14 – 31 Mart tarihlerinde ön talep toplayacak. Bu çerçevede emeklilerimiz kimlik kartlarını gösterip, 500 lira bedel ile ilgili bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların, konutlardan fazla olması halinde “hak sahibi belirleme kurası” çekilerek konutlardan almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayan emeklilerimizin başvuru bedelleri kendilerine iade edilecek. Konut belirleme kurasının ardından da emeklilerimizle sözleşme imzalanacak.

Konut sahibi olmayanlar başvurabilecek
Başvuruda bulunacak emeklilerin daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam