Emeklilerin Bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı

Emeklilerin Bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı

İlimizde 46 bin 440 emekli ile hak sahibinin bayram ikramiye ödemesine başlandı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hızlı bir küresel yayılım göstererek ülkeleri etkilemiş ve Dünya Sağlık Örgütünce de (DSÖ) kıtalar arası salgın olarak tanımladı.

Koronavirüs’ün ülkemizde de görülmesi üzerine, bazı tedbirler alınmış ve bazı yaş aralığında bulunan bireylere sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sokağa çıkma ysağının 65 yaş ve üzerinide kapsaması dolayısıyla emekliliği bulunan vatandaşların emekli ikramiyeleri evlerinde ödenmeye başlamış ve bayram ikramiyelerininde evlerine ulaştırılarak kendilerine teslim edileceği bilgisi verilmişti.

Emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin ödenmeye başladığı ilimizde de Bilecik Valiliği konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Bilecik Valiliği’nden yapılan açıklamada; “ Söz konusu virüsün ülkemizde de görülmesi üzerine devletimiz tarafından alınan önlemlerin yanında kurumsal ve kişisel olarak alınacak önlemlerde önem arz etmektedir. 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma sınırlaması getirilmesi nedeniyle,  vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Ramazan ve Kurban Bayramında ödenmekte olan ikramiyelerden Ramazan Bayramı ikramiyesinin Nisan ayında ödenmesi kararı alınmıştır.  İlimizde bulunan 31 bin 324 4/a (SSK), 8 bin 991 4/b (Bağ-Kur) ve 6 bin 125 4/c (Emekli Sandığı) emekli ile hak sahibine yaklaşık olarak 37 milyon lira ikramiye ödemesine 07.04.2020 tarihi itibariyle başlanmıştır. Emeklilerin ikramiyeleri  ”4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre yani 17-18-19 olanlar için 7 Nisan, 20-21-22 olanlar için 8 Nisan, 23-24 olanlar için 9 Nisan ve 25-26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-Kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödeme yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam