• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EMRE DENİZ ÜN KABRİ BAŞINDA ANILDI

EMRE DENİZ ÜN KABRİ BAŞINDA ANILDI

Bilecik 18.Dönem Milletvekili Tayfur Ün ve emekli öğretmen, Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı eski Müşaviri Meral Ün’ün oğlu, Seyfi Yiğit Ün’ün ağabeyi merhum Emre Deniz Ün, kabri başında dualarla anıldı.

18 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden merhum Emre Deniz Ün Ün’ün şehir mezarlığında düzenlenen anma törenine; Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Gölpazarı’nı Tanıtma ve Kültür Derneği Onursa Başkanı ve Kurucusu Sadık Kaya, Gölpazarı’nı Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı ve Gazetemiz Sahibi Mehmet Ergün, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’ün Danışmanı Sinan Ünsal,  Ün ailensin yakınları ve sevenleri katıldı.

Hatırlanacağı üzere 18 yaşında Ankara Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emre Deniz Ün, okul dönüşü bindiği aracın trafik kazası yapması sonucu Ankara Oran yolunda yaşamını kaybetmişti. Emre Deniz Ün adına, Orman Bakanlığı ile Ün Ailesi ortaklaşa olarak Bilecik Pelitözü Köyü’nde “Emre Deniz Ün Hatıra Ormanı” oluşturulmuş; ayrıca Bilecik Belediyesi de Ün Ailesinin oturduğu Bilecik’teki evlerinin karşısına “Emre Deniz Ün Parkı” yapmıştı. Orman ve Park’ta adı ölümsüzleşen Emre Deniz Ün, her yıl vefat ettiği günde kabri başında dualarla anılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam