EN ANLAMLI ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ

EN ANLAMLI ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ

Bilecik merkezde bulunan bir okulda öğrencilerin sınıf öğretmenlerine mektup yazarak bu anlamlı günlerini kutladıkları belirtildi. Yaklaşık 30 kişilik sınıfta öğrenim gören öğrencilerin her birinin sınıf öğretmenlerine mektup yazarak bu günü ölümsüzleştirmek istedikleri öğrenildi. Mektupları bir sandığa koyarak komple sandığı hediye eden öğrencilerin bu duyarlı davranışları karşısında sınıf öğretmeninin duygulandığı kaydedildi. En büyük hayalinin pilot olmak istediğini, ancak şartların kendisini öğretmen olmasını sağladığını ve yaptığı meslekten onur ve gurur duyduğunu bilen bir öğrencinin 24 Kasım nedeniyle sınıf öğretmenine yazdığı o anlamlı mektup:

“O yüzden doğum gününüz, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.”

 Yeni nesiller sizin eseriniz oldu, oluyor ve olacak. Öğretmenler Günü bir yandan da sizin doğum gününüz aslında. Çünkü öğretmenlik meslekten de öte… Gerçekten kutsal bir görev ve bunu sonuna kadar en güzel şekilde yapıyorsunuz. Bu güzel günde öğretmenlik için doğdunuz benim için. O yüzden doğum gününüz, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

Hayata bakış açınız, sorunlara hep çözüm buluşunuz, her şeyi bizim için düşünmeniz ve yaşanacakların hep adımlar sonrasını görmeniz öğretmenliğinizin yanında en güzel özellikleriniz olsa gerek.

“Siz beni, bizi oradan bile görürdünüz.”

Elimdeki kalemle bu ufak kağıda ne yazabilirim diye düşünmedim, yazmaya başladım ve şu an hala yazıyorum…

Belki bir pilot olsaydınız onu da en iyi şekilde yapacağınıza adınız kadar eminim. Ama o zaman da size sorular soran çocuk, çocuklar değil, uçakla gökyüzünden geçerken size el sallayan çocuk olurdum, olurduk. Çünkü siz beni, bizi oradan bile görürdünüz.

O yüzden iyi ki öğretmen olmuşsunuz. İyi ki Bilecik …..  …….’nde matematik öğretmenimiz hatta sınıf öğretmenimiz olmuşsunuz. Sizler gibi öğretmenlerimiz sayesinde yetişen yeni nesiller; milli ve dini değerleri koruyarak ülkemizin en iyi refah düzeyine ulaşmasını sağlayacaktır. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun Öğretmenim…”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Tebrikler – Bu ülkede böyle güzel temiz çocuklar ve onlari yetiştiren böyle öğretmenler oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez. Hala gelecek güzel günlerin var olduğunu gösterdi bize bu çocuk. Umudumuz bu nesil, yeni nesil. Helal olsun sana çocuk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam