• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“En Büyük Arzumuzdu”

“En Büyük Arzumuzdu”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına yönelik 2704 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 30 Haziran 2020 tarih ve 31171 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı. Kararın ardından açıklamada bulunan BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerine teşekkür ederek, verilen kararın Bilecik’e ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi. Kararın yayımlanmasının ardından, Rektörlük idari kadrosunun katıldığı toplantıda konuşan Rektör BEYDEMİR, göreve gelirken Üniversitenin gelişimiyle ilgili kurdukları önemli hayallerden birisinin bugün itibarıyla gerçekleştiğini söyledi. Bilecik’te Tıp Fakültesi kurulmasının çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizen Rektör Beydemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“En Büyük Arzumuzdu”

“Her hayırlı işin başı ‘Bismillah’ olduğu için, biz de bu işe başlarken ‘Bismillahirrahmanirrahim’ ile başladık ve öyle de devam ediyoruz. Başta, bize böyle bir nimeti nasip eden Rabbime hamd ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Tıp Fakültesinin Bilecik’e ve bu bölgeye hizmet edebileceğini ifade ettiğimizde bizi dikkate alarak destekleyen Sayın YÖK Başkanımıza ve değerli YÖK Üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca, desteklerini esirgemeyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Halil Eldemir’e, Bilecik Milletvekillerimiz Sayın Selim Yağcı ve Sayın Yaşar Tüzün’e teşekkür ediyorum. Başta Sayın Valimiz Bilal Şentürk olmak üzere Tıp Fakültesi kurulma fikrinin ortaya çıkmasından itibaren desteklerini esirgemeyen Bilecik İl Sağlık Müdürü Sayın Uzm. Dr. Serkan Kadir KESKİN ile İlimizin mülki ve yerel idaresine bu süreçte yanımızda olmaları vesilesiyle teşekkür ediyorum.  Müjdesini yeni aldığımız Tıp Fakültemiz ilimize ve bölgemize hayırlı olsun. Bu durum, Üniversitemiz ve bölgemiz için önemli bir gelişmedir. Samimiyetle ifade etmek istiyorum ki, Tıp Fakültesi, göreve geldiğimizden bu yana Üniversitemize kazandırmak için arzu ettiğim, en önemli akademik birimdi.

 “Samimi çalışmalarınız meyvelerini vermeye başladı”

Toplantıya katılan idari amirlere teşekkür eden Rektör Beydemir; “Bu başarı, sizlerin samimi çalışmasıyla gerçekleşti. 02 Haziran 2020 tarihli Üniversitemiz Senatosu kararı sonrasında Yükseköğretim Kuruluna resmi olarak başvurusunu yaptığımız Tıp Fakültemiz 1 aydan kısa bir süre içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla 30 Haziran 2020 tarihi itibarıyla resmen kurulmuştur. Bu süreçte mesai kavramı gözetmeden çalıştınız ve çalışıyorsunuz. Bizim işimiz ekip işidir. Biz de çok kısa zamanda çok güzel bir ekip olduk ve bu da meyvelerini vermeye başladı. Tıp Fakültesi bunun bir örneğidir. Cenab-ı Hak sizin samimi çalışmalarınıza binaen bizim üzerimizde meyvelerini gösterdi ve gösterecek inşallah. Allah nasip ederse hep birlikte daha çok hizmetlerimizin olacağına inancım tamdır.”

“Çalışmalar vakit kaybetmeden başlayacak”

Tıp Fakültesinin kurulma çalışmalarına vakit kaybetmeden başlanacağını belirten Rektör Beydemir, gerekli çalışmaların titizlikle yürütüleceğini ifade etti. Kararın ardından Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le görüştüğünü belirten Rektör Beydemir, kendisini makamında ziyaret ederek Tıp Fakültemizin en kısa sürede faaliyetlerine başlayabilmesi için istişarelerde bulunacağını ifade etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam