EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

“Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik” projesi kapsamında, Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve destek Programı (ÇOGEP)” tarafından uygulamaya konulan “Kitap Okuma Yarışması” ile ilgili bulunan ortaokul öğrencilerinden Kitap Okuma Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

105 kitap okuyarak 1. Olan, Edebali Ortaokulu öğrencisi Ahmet Enes Özen’e hediyesini (laptop) İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, 57 kitap okuyarak 2. Olan, Edebali Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Can Turan’ a hediyesini(tablet) İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, 36 kitap okuyarak 3. Olan, Malhun Hatun Ortaokulu öğrencisi Egemen Kabadayı’nın hediyesini(Jant Dağ Bisikleti ve Koruyucu Ekipmanı) İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy verdi.

 

Bilecik Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı basın açıklaması:

“Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce “Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve destek Programı(ÇOGEP)” kapsamında hazırlanan “Bilinçli Çocuk Güvenli Gençlik” projesiyle çocuk/genç ve ailelere yönelik toplam 12 ayrı faaliyet uygulamaya konulmuş ve başarı ile tamamlanmıştır.

Bu faaliyetler arasında yer alan “Kitap Okuma Yarışması” ile çocuklarımızın kitaba olan ilgilerinin ve kitap okuma alışkanlıklarının arttırılması, kitap okuyarak gelecekte yaratıcı, üretici, çok yönlü düşünebilen ve bilimsel problem çözme gücü yüksek, etkili iletişim kurabilen, kendisi ve çevresiyle barış içinde yaşayabilen bir neslin yetişmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

 

“Okumak bizim hem inancımızda, hem tarihimizde, hem de kültürümüzde vardır”

1 Haziran-31 Kasım 2014 tarihleri arasında 6 ay süresince uygulanan “Kitap Okuma Yarışması” Proje ortağımız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm ortaokullarda eğitim gören gönüllü katılımcı öğrencilerin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesinde projeye katılarak almış oldukları kitapları okumuşlardır. Okudukları kitapların özetini çıkararak İl Halk Kütüphanesine teslim etmişlerdir. İl Halk Kütüphanesi başvuru, uygulama ve sonuç aşamasında birebir görev alarak projemize destek sağlamışlardır.

Okumak bizim hem inancımızda, hem tarihimizde, hem de kültürümüzde vardır. O zaman bizlere düşen görev bu alışkanlığı teşvik etmek, yeniden insanımızı okuyan bireyler haline getirmektir.”

CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam