Engel Tanımadılar, Pazarın İlgi Odağı Oldular

Engel Tanımadılar, Pazarın İlgi Odağı Oldular

Kentte bir süredir farklı faaliyetleri ve projeleriyle dikkat çeken Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği ”BİEYDER”, bu kez de ”Engelsiz Atölye” projesiyle takdir topluyor.

Kent Konseyi öncülüğünde kurulan üretici kadınlar pazarında ürünlerini sergileyen atölye, pazarın en çok ziyaret edilen sergisi oldu.

Engelsiz Atölye Projesi hakkında bilgi veren dernek başkan yardımcısı Yücel Uğurlu:

”BİEYDER olarak ilimizdeki tüm dezavantajlı grupların en önemli temsilcisi konumundayız. Bu durumun getirmiş olduğu ödev ve sorumluluk bilinciyle, ilimizin yüzde 15’ini oluşturan engelliler için faaliyetler ve projeler gerçekleştirmekteyiz.  Engelsiz atölye projesi de bu çalışmalarımızdan biri. Dernek binamızda oluşturduğumuz atölye aracılığıyla engelli çocuklarımız ve anneleri geri dönüşüm malzemeleriyle çeşitli ürünler üretiyorlar.” diye konuştu.

Yurt Dışından Arayanlar Oluyor

Atölye ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü aktaran başkan yardımcısı Uğurlu, şimdiden yurt içi ve yurt dışından birçok kişinin ürünleri almak istediklerini ve bu nedenle çok sayıda mesaj ve aramayla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayarak, ”Ülkece, her birey muhakkak istihdam edilmeli ve her bireyden maksimum fayda elde edilmeli. Gelişen ve değişen Türkiye’de, engelli bireylerin de adeta etinden sütünden yararlanmak gerekir.  Doğru işi doğru kişiye verdiğimizde apayrı sonuçlar elde ediyoruz.
El sanatları hocamızın katkısıyla da pasif durumda bulunan bireyler, adeta kabuğunu kırarak muazzam işler ortaya koydular ve koymaya da devam ediyorlar.
Yine hocamızın önderliğinde, atölyedeki tüm bireyler maksimum düzeyde iş ortaya koymakta ve aile ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

”Engelsiz Atölye” projesinin vücut bulmasında Bilecik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız’ın büyük desteği olduğunu aktaran Uğurlu, ”Kendisine kurumsal desteğinin yanı sıra gönül desteği için de ayrıca teşekkür etmek isteriz. Bir diğer teşekkürümüzü de Kent Konseyi başkanı Seyfi Özgen’e yapmak istiyoruz. Atölye ürünlerinin oluşturulan pazarda yer alması için verdiği lojistik ve mekansal destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Birçok alanda çalışmalarının sürdüğünü ve bu çalışmalara imkanlar doğrultusunda devam etmek istediklerini belirten başkan yardımcısı, çok sayıda destekçiye sahip olduklarını ve ilimizde güzel işler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam