Engelli Vatandaş Aranıyor!

Engelli Vatandaş Aranıyor!

 

Resmi açılışının üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın, faaliyetlerini hızlı bir biçimde sürdüren dernek, doktor raporu bulunan veya ihtiyarlamış vatandaşlara tekerlekli sandalye ve yengeç hibe ediyor.
Engellileri organize ederek tek ses olmayı amaçladıklarını ifade eden Şube Başkanı Püsgüllü, “9 Haziran günü açılışımız vardı. Açılışımızı yaptık. Genel Merkezi'mizden 4 engelli arabası geldi. İkisini verdik, ikisi kaldı. Engelli olan arkadaşlar gelsin, bu arabaları verelim.
3 tane de yengecimiz var. Belinden sakat olan arkadaşlarımıza tavsiye ederiz, gelsinler veririz. Elimizde kalan 2 araç için telefon görüşmesi yaptık ama gelmediler. Araba ihtiyacı duyanlar bize gelip müracaat etsinler. Raporu olan engellimiz akülü araba isterlerse akülü araba getirtiriz. Ayın 28'inde seçimimiz var. Şimdiden vatana ve millete hayırlı olsun.” dedi.
Engellilere yardım noktasında mavi kapak toplamaya başladıklarını söyleyen Püsgüllü, “Karton ve kapak topluyoruz. Vatandaşlarımızdan bir depo ve bir araç için katkılarını bekliyoruz. Birikmiş çok fazla kartonumuz ve kapağımız var.
Şu anda onları depolayacak bir yerimiz yok. Biz engelli arkadaşlarımıza faydamız olması adına buradayız.” dedi.
Püsgüllü ayrıca geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçiren Vali Halil İbrahim Akpınar'a da dernek yönetim kurulu adına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. HASAN GÜNER
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam