• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ENGELLİLERİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ

ENGELLİLERİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ

 

            Dernek Başkanı İbrahim Püsküllü “Bilecik genelinde 6000 civarında engelli arkadaşımız var. Toplumun engellilere bakış açısını değiştirmek istiyoruz.” dedi.

            Engellileri geliştirmek ve meslek sahibi yapmak adına yeterince kurs açılmadığı aktaran Başkan Püsküllü, “Derneğimizin genel merkezi Ankara ve 71 ilde şubemiz var.  Bilecik Şubemiz 14 Nisan’da açıldı. Engellilere yardım etmek amacındayız. Engelli vatandaşlarımıza giderek elinden tutmak istiyoruz. Onlara maddi ve manevi destek vermek amacıyla derneğimizi kurduk. Bu noktada bağış ve yardımları bekliyoruz. Çeşitli kurslar geliştirerek engellileri iş sahibi yapmak istiyoruz.

            Gözlemlediğimiz kadarıyla engelli vatandaşlarımızın büyük bölümü işsiz. Dışarı çıkamayan engellilerimiz var. Onun için şubemizi kurduk. Allah’ın izniyle de engellilere hizmet yolunda yürüteceğiz.

            Engelli arkadaşlarımıza normal insanın işini yaptırıyorlar. Halbuki özürlü statüsünde çalıştırmak lazım. İşverenler onlardan sağlam insan ile aynı üretimi bekliyor. Meslek edindirme kursları yeteri kadar açılmıyor. Bu konudaki taleplerimiz de karşılanmıyor” dedi.

            Dernek Başkan Yardımcısı Hayrettin Borazan da mağdur engelliler olduğunu söyleyerek “Onların iş hayatındaki haklarını savunacağız” dedi.

            Derneğin Hesap Numarası: Ziraat Bankası IBAN: TR34 0001 0001 1860 4652 5350 01.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam