ENSAR VAKFI İLK KERMESİNİ AÇTI

ENSAR VAKFI İLK KERMESİNİ AÇTI

Kermesin açılışında konuşan Ensar Vakfı Bilecik Şube Başkanı Cengiz Çelik, kermese katılan herkese teşekkür ettiğini belirterek Ensar Vakfı’nın kurulduğu günden beri geçen 1 buçuk yıl içerisinde yurt yapımı konusunda önemli adımlar attığını belirtti.

“70 öğrenci için yurt tadilatına başlandı”

Ensar Vakfı evlerinde şu anda 30 öğrencinin ikamet ettiğini belirten Çelik, önümüzdeki yıl itibariyle de 70 öğrencinin konaklayacağı bir yurt için tadilatlara başladıklarını ifade etti. Çelik, “İnşallah 2015-2016 öğretim yılında buradaki yurdumuzda yavrularımıza inşallah ev sahipliği yapacağız. Tabi bu kermeslerimiz, dayanışma, birlik ve beraberliğin İnşallah 2015-2016 öğretim yılında buradaki yurdumuzda yavrularımıza inşallah ev sahipliği yapacağız. Tabi bu kermeslerimiz, dayanışma, birlik ve beraberliğin insani bir örneği. Özellikle hanım ablaların çok büyük emeği var. Ben huzurlarınızda onlara teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah onların gayretlerini boşa çıkartmasın. Sizlere de buraya lütfedip geldiğiniz işçin Rabbim inşallah sizlerden de razı olsun.”dedi

“Ensar, zaten ismi de yardım olan bir kuruluş”

Açılışta konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise şunları aktardı:

“Özel ve güzel bir gün. Heyecanlı bir gün. Kuruluşiunu birlikte yaptığımız, kurucularından olduğumuz Ensar Vakfımız 1 buçuk yaşlında. Sosyal anlamdaki ilk faaliyeti olan kermesini de bu hafta yapıyor. Öncerliklle böyle özel ve güzel bir günde teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ensar, zaten ismi de yardım olan bir kuruluş. Geçmişiyle ülkemizin bir çok sorununu çözüm noktasında katkı sağlamış önemli bir sivil toplum örgütü. Bunu Bilecik’imizde de kurduğumuz ve geliştirdiğimiz için son derece mutluyuz. İnşallah başkanımızın da ifade ettiği şekilde önümüzdeki yıl 70 tane öğrenci kardeşimize barınma imkanı sağlayacak güzel bir yurt projesi üzerinde çalışılıyor. Bu noktada biz de Bilecik belediyesi olarak tüm sivil toplum toplumların nasıl güzel hizmetlerin yanındaysak, evveliyatla Ensar Vakfımızın da bu güzel, öğrencilere yönelik, gençlerimize yönelik hizmetlerinde sonuna kadar yanındayız. İnşallah bir taraftan sivil toplum yapılanmamızla, diğer taraftan genel ve yerel hizmetlerdeki çalışmamızla teni Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz. Aynı zamanda yeni Türkiye’yle beraber Bilecik’i de inşa ediyoruz. Nasıl bir Bilecik olacak dediğimizde geçmişiyle övünen geleceğine emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik’i hep birlikte oluşturuyoruz. Oluşturacağız. Kermesin hazırlanmasında katkısı olan tüm kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Kermesin hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyor, katıldığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kermesin açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam