ERBAKAN HOCA DUALARLA ANILDI

ERBAKAN HOCA DUALARLA ANILDI

Saadet Partisi Bilecik İl Gençlik Kolları Tarafından Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde Vefatının 6. Yıldönümü münasebetiyle Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı gerçekleştirildi.

3

Programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İstiklal Marşı okundu. Programda konuşan Gençlik Kolları Başkanı Ömer Taşcı, “Erbakan kavramı şüphesiz önüne ulvi sıfatlar getirilmeden düşünülemez. Bizim zihnimizde, gönlümüzde ve beynimizde Erbakan kavramının önüne getirdiğimiz ve buna da ziyadesiyle layık olan bir sıfat vardır o da Mücahid’dir. Evet Mücahid demek Erbakan demek Erbakan demek Mücahid demektir. Hocamız ömrünü ülkesine milletine, ümmetine ve bütün insanlığın Saadetine huzuruna mutluluğuna adamış ve bu uğurda son nefesine kadar canıyla ve malıyla mücadele etmiştir. “ diye konuştu.

2

Ardından, programda söz konuşan ikinci isim Saadet Partisi Bilecik İl Başkanı Seyfettin Tıkız şunları söyledi.

“Kıymetli İl başkanlarımız, ilçe başkanlarım, AGD il başkanım, teşkilatımızın il ve ilçe yöneticileri, hanımefendiler, beyefendiler sevgili gençler ve değerli misafirlerimiz. Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Toplantımıza katılım sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Özellikle diğer siyasi partilerin il başkanı olarak aramıza katılan, Demokrat Parti İl Başkanımıza, Vatan Partisi İl Başkanımıza ve bu partilerin yöneticilerine, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu toplantımızın başta, İlimiz olmak üzere tüm ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

4

Hocamızı anmak derken sair zamanlarda hocamızı unuttuğumuz zannedilmesin. Allah CC hazretleri şahit ki onu hiç unutmadık. Her toplantımızda, her duamızda hocamız mutlaka bizimle beraber elhamdülillah. Nasıl unutabiliriz ki; Son zamanlarda ülke insanlarımızın sevenin, sevmeyenin Erbakan haklıymış deme yarışına girdiği bu dönemde, onu unutmak ne mümkün. Ne demişti İlber Ortaylı hoca; geleceğin atasözü “Erbakan hoca haklıymış” Hocamızın haklı olması elbette bizi memnun ediyor. Ancak bir o kadar da üzüyor. Hocamızın haklı olduğu her konu maalesef ülkemizin zararlı çıktığı konular. Onu dinlemeyip, dudak kıvıranlar bu gün gelip duvara tosladılar. Üzgünüz ama maalesef tablo bu.

6

Yine hocamızı anmak derken bir takım hamasi cümleler kurup sonra da alakasız icraatların içinde olmak değil maksadımız. Yani Erbakan gibi konuşup, onun hiç yanına dahi yaklaşmadığı sözde dostlarla birlikte hareket etmek değildir ki onu anmak. Onun önümüze koyduğu idealler için çalışmaktır, Erbakan’ı anmak. Ne idi onlar? Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya. “

5

Bilecik Milletvekili ,Yaşar Tüzün’ de programa katılamayıp bir mektup gönderdi. Mektubunda “Vefatının 6. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediğiniz Merhum başbakanımız Prof. DR. Necmettin Erbakan Hocamızı Anma programınıza önceden belirlenmiş programım gereği katılamıyorum. Ülkesine milletine büyük hizmetleri geçmiş ender siyasetçilerden Erbakan Hocamıza bir kez daha bu vesileyle rahmet diliyorum.” Dedi.

Daha sonra Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner de bir konuşma yaptı ve “Erbakan Hoca hakikaten nazik ve birleştirici bir siyasetçiydi. Bizim bugünlerde her zamankinden daha çok birliğe ihtiyacımız var. ” dedi.

11

Ardından Demokrat Parti Bilecik İl Başkanı Sezai Balta da bir konuşma gerçekleştirdi.

“Erbakan Hocamız hakikaten ülkesine milletine büyük emekleri geçmiş ağır sanayi hamlesini başlatmış, fakirin fukaranın yüzünü güldürmüş ve kimseye kötü söz söylememiş ender bir siyasetçiydi.” diye konuştu.

8

Program daha sonra şiir dinletileri, sinevizyon gösterimleri ile devam etti.

Konuşmacı olarak katılan Recai Demiryürek ise “Özellikle şu dönemde Erbakan Hocayı anmak yetmek anlamak lazım, referans aldığı kaynakları bilmek lazım. Erbakan Hocamız siyasetini Peygamber efendimizin yaşantısını günümüze aktararak yapardı. Hocamız her kelimesini her hareketini ve davranışını İslam’ı referans alarak Hakk Hakikat çizgisine göre ayarlardı. Kimseyi ötekileştirmez kimseyi ayrıştırmaz hep hoşgörülü ve nazik davranırdı. Doğru bildiği yolda da hiç yorulmak nedir bilmez azimli sebatlı ve kararlı bir şekilde hedefe odaklanmış olarak mücadele ederdi Allah c.c. razı olsun.” Dedi.

10

Programın sonunda Erbakan Hoca için okunan hatmi şeriflerin duası yapıldı. Ardından konuşmacı ve katılımcılara hediyeler takdim edildi. Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner’e, Demokrat Parti Bilecik İl Başkanı Sezai Balta’ya, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Feyzi Köse’ye Necmettin Erbakan Hocanın kendi kaleminden Davam kitabı hediye edildi.

9

Programa ayrıca Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şube Başkanı Ahmet Dumangöz, Cansuyu Derneği Şube Başkanı Sadık Savak, Erbakan Vakfı Bilecik Merkez İlçe Başkanı Mehmet Turgut, Erbakan Vakfı Bölge Başkanı İbrahim Meral, Üniak Bilecik temsilcileri, Genç Memur-Sen Bilecik temsilcileri ve çok sayıda partili ve misafir katıldı.

12

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam