“Erdoğan’a dur demenin tek yolu sandığa gitmek”

“Erdoğan’a dur demenin tek yolu sandığa gitmek”

İlk olarak CHP İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Tünay, toplantıda Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim çalışmaları hakkında bilgi verirken Bileciklilerden de destek beklediğini belirtti. Tünay, İhsanoğlu’nun seçim çalışmaları kapsamında daha birebir görüşme yöntemi uygulamak istediğini ve mitinglere katılmayacağını kaydetti. Miting kısmının iki muhalefet partisinin liderleri tarafından yapılacağını belirten Tünay, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin miting için Bilecik’e gelmesinin planlandığını fakat İhsanoğlu’nun ziyareti için kesin bir şey söyleyemeyeceğini ifade etti.

“Ekmeleddin İhsanoğlu mitinglere katılmayacak”

Bunları CHP VE MHP bira arada yapıyor. Yani Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyesinin olduğu illerde de Milliyetçi Hareket Partisi bize yardım ediyor örneğin Adana’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde belediye ama bu sadece Adana organizasyonunu MHP’nin yapacağı anlamına gelmiyor. Biz de Cumhuriyet Halk Partililer olarak buna katkı sağlıyoruz. Yani bu 26 ildeki organizasyonlarda CHP ve MHP birlikte görev alıyor. İşin bir de miting kısmı var. Miting kısmında Ekmeleddin Bey olmayacak. Onlara da yaklaşık 1 hafta içerisinde başlayacağız. Bunlar da Genel Başkan Yardımcımız Gürsel Tekin’in önderliğinde yapılan çalışmalar. Buraya da Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli gidecek. Yaklaşık olarak 40-45 ilde de mitingler düzenlenecek. Ekmeleddin Bey bu mitinglerin hiçbirisine gitmeyecek. Çünkü biraz önce de söylediğim gibi biz ayrı bir ekip olarak Ekmeleddin Bey ile beraber başka illerde çalışıyoruz, genel başkanımız ve  Milliyetçi Hareket Partisi’nin gene başkanı sayın Devlet Bahçeli de ayrı illerde çalışıyor. Yani kampanyayı ikiye bölmüş olduk. 

“Daha dün İhsanoğlu’nu destekleyen AKP, Bugün karşı çıkıyor”

Bugün bazı AKP’liler  Ekmeleddin Bey’i yıpratmak, zayıf düşürmek için kampanya yürütüyorlar. Onlara ben buradan bir şey sormak istiyorum. Sizin bugün karşı çıktığınız Ekmeleddin İhsanoğlu, sizin bugün eleştirerek negatif kampanya yaptığınız Ekmeleddin İhsanoğlu, daha 4-5 sene öncesinde sayın Başbakanın, Cumhurbaşkanının, Dış İşleri Bakanı’nın, yani Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bütün temsilcilerinin isteği ve arzusuyla İslam Konferansı Örgütü’nün genel sekreteri yapılmamış mıydı? O zaman Ekmeleddin ihsanoğlu çok iyi bir insandı, çok birikimli insandı, donanımlı insandı. Siz Türkiye Cumhuriyeti adına gittiniz lobi yaptınız, bu adamın seçilmesi lazım dediniz. Biz Türkiye olarak bunun arkasındayız dediniz. Şimdi İhsanoğlu Tayyip Erdoğan’a karşı aday olunca İhsanoğlu kötü oldu. Bir defa bunu kabul etmek mümkün değil. Bunu da her yerde anlatacağız ve yüksek sesle dile getireceğiz. Bundan kısa bir süre önce Başbakan arkasında duruyor, bu adama kefilim diyor, seçilmeli diyor, İslam dünyasını da Türkiye’yi de çok iyi temsil eder diyor ama bugün kendi karşısına çıkıp da aday olunca Ekmeleddin Bey ile ilgili negatif kampanyalar yapıyorlar. Bu tutmaz, Ekmeleddin Bey ezberleri bozdu.

“CHP’nin bütün kesimlere ulaşması lazım”

 

Ekmeleddin bey’i beğenenler de olabilir, beğenmeyenler de olabilir, eleştirenler olabilir. Açıklanma yöntemini eleştirenler olabilir, partimizin içinde de bazı insanlar Ekmeleddin Bey’den memnun değil. Hepsini saygıyla karşılarım, hepsi başımın üzerinde bir tecrübedir. Çünkü demokrasinin gereği budur. Fakat Ekmeleddin Bey’i beğenmeyerek eleştirenler sadece ve sadece onun İslam Konferansı Örgütü’nde Genel Sekreterliği yapmasını öne sürüyorlarsa bu çok üzücü bir davranıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün kesimlere ulaşması gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olabilmesi için Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi CHP varsa herkes için var’ı hepimizin kabul etmesi gerekiyor. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam