Ertuğrulgazi İlim ve Öğrencilere Yardım Derneği’nden kermes

Ertuğrulgazi İlim ve Öğrencilere Yardım Derneği’nden kermes

 

     Vali Halil İbrahim Akpınar, Belediye Kültür Sitesi'nde düzenlenen kermesin açılışında, gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti. 
     Akpınar, "Gençlerin en güzel şekilde yetişmesinde, hayata hazırlanmasında, vatana, millete faydalı, anne ve babasına saygılı birer fert olarak yetişmesinde hepimize görev düşüyor. Devletin veya kendi aile imkanlarıyla gençlerimizin okumaları çoğu zaman imkan olmuyor. Bu tür derneklerin ve vakıfların göstermiş olduğu gayretler önemli" diye konuştu. 
     Belediye Başkanı Selim Yağcı da burada atılan ilmin ve adımın, gelecek için son derece önemli olduğunu söyledi. 
     Dernek üyelerinin evlerinde yaptıkları pasta, börek gibi yiyeceklerin ve giysilerin satışından elde edilecek gelirin Çamlıca ve İstasyon Üniversite Öğrenci Yurdunun ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı bildirildi. 
     Dernek üyelerinin evlerinde yaptıkları yiyecek ve giyeceklerin satışa sunulduğu kermese özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi. 
     Kermes, 18 Mayısa kadar açık kalacak. Açılışa Vali Yardımcıları Hasan Kayhan ve Eflatun Can Tortop, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve dernek yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam