ERTUĞRULGAZİ LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

ERTUĞRULGAZİ LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

Bilecik Ertuğrulgazi Lisesi tarafından, Fizik Öğretmeni Onur Özdemir danışmanlığında, öğrenciler Ayşe Sena Çelik, Elif Irmak Kaya ve Efe Ali Şirin tarafından Fizik alanında hazırlanan “Duruş Pozisyonuna Bağlı Oluşan Omurga Rahatsızlıklarını Önlemeye Yönelik Elektronik Yelek Tasarımı” isimli proje Bölge Birincisi oldu ve Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı.

53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa Bölge Finali, Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bölge Finalinde ili iki proje temsil etti.

1.404 başvuru alan Bursa Bölgesinin yarışmanın gerçekleştirildiği 12 bölge arasında ilk beş içinde yer aldığını belirten TÜBİTAK Bursa Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Özkan, “Başvuru yapan 1.404 projeden 100 tanesi Bursa Bölge finaline katıldı. Buradan da 18 projemiz Türkiye finaline katılacak. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.  

TÜBİTAK 2204 lise öğrencileri araştırma projeleri yarışması her yıl, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl 53.’sü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmaları; Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik, Sosyoloji, Psikoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknoloji Tasarım ve Yazılım olmak üzere 12 dalda gerçekleştiriliyor. Bursa’nın da aralarında yer aldığı bölge finalleri Adana, Ankara, Erzurum, Konya, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 ilde yapılıyor. Bursa Bölge finalinde; Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Yalova illeri yarıştı. Bu yıl Bursa Bölgesine başvuru yapan 1404 projeden 100’ü bölge sergisine çağrıldı.

Her alanın birincileri, 23-26 Mayıs 2022’de yapılacak Türkiye finaline çağrılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam