ERTUĞRULGAZİ’Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

ERTUĞRULGAZİ’Yİ ANMA VE SÖĞÜT ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

Bu sene 734.’sü kutlanan Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımıyla sona erdi.

Ülkemizde yaşanan üzücü olaylardan dolayı kutlamalardan çok anma etkinliklerinin ağırlıklı olduğu tören programının son gününe BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımı damgasını vurdu.

Söğüt Kaymakamlığı önünnde bir araya gelen partililer ve mehter takımı Destici’nin katılımıyla Ertuğrul Gazi Türbesi'ne kadar yürüdü.Türbede dua eden Destici daha sonra yörük çadırlarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

“Canımızı vereceğiz ama ülkümüzden vazgeçmeyeceğiz”

Destici, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Ertuğrul Gazi'nin ocağında bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.Ertuğrulgazi ve Şeyh Edebali’yi anarak onların öğütlerini dile getirdi. Daha sonra ülkemizde yaşanan terör olaylarına ve gündeme değinen Destici  HDP’yi hedef alan açıklamalarda bulundu. Destici şöyle konuştu:

 “Ertuğrul Gazi’nin torunu olduğumuzu, Osman Gazi’nin evlatları olduğumuzu, Osmanlı torunu olduğumuzu, Selçuklunun torunları olduğumuzu asla unutmayacağız. Allah’ın bir kulu olduğumuzu, Resulün ümmeti olduğumuzu asla unutmayacağız. Onun için de her işimizde Allah’ın rızasını belirteceğiz. Kuran’ı ve sünnetimizi kendimize ölçü olarak alacağız. Ehlisünnet çizgisinden asla ayrılmayacağız. Tüm örf ve adetlerimizi İslam ahlak ve faziletimizi asla terk etmeyeceğiz. Yani Türk İslam hükmümüzden asla canımızı vereceğiz fakat vazgeçmeyeceğiz.

“Bunların namazı münafıklıktan başka bir şey değil”

Tüm polis kardeşlerimize, polis camiamıza, ailelerine ve bu büyük Müslüman Türk kardeşlerime baş sağlığı diliyorum. Rabbim mekanlarını cennet etsin. Ama şu hainlere de buradan Ertuğrulgazi ocağından kardeşlerimizin huzurundan şunları söylemek istiyorum. Şimdi bunların içerisinde cuma namazına gidenler var. Nasıl oluyor da peygamber ocağındaki Mehmetçikleri şehit ettikten sonra Allah’ın huzuruna çıkabiliyorsunuz. Mehmetçikleri şehit eden hainlerin, katillerin sözcülüğüne soyunanlar, imanla küfür bir arada bulunmaz. Yunus Emre ne diyor; ‘Bir kez gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil' diyor.

Bırakın gönül yıkmayı bunlar her gün bir ocağı söndürüyor. Bunlarınki hainlikten başka bir şey değil. Bunlarınki sahtekarlıktan başka bir şey değil. Bunlarınki ikiyüzlülükten başka bir şey değil. Bunların namazı münafıklıktan başka bir şey değil.

“Bu topraklarda kardeş kavgası çıkarmanıza müsaade etmeyeceğiz”

Ey emperyalist küresel güçlerin uşağı sahte barışçı arkası PKK'ya dayananların yol arkadaşı Eş Başkan, sen İmralı'daki, Kandil'deki, Brüksel'deki efendiler şunu iyi bilsinler ki bu topraklarda İslam kardeşliğini yıkmalarına asla fırsat vermeyeceğiz. Ey sahte barışçı Eş Başkan sen ve İmralı'daki, Kandil'deki, Brüksel'deki efendiler şunları bilsinler ki bu topraklarda Türkmen-Kürt kavgası, kardeş kavgası çıkarmanıza müsaade etmeyeceğiz. Ey sahte Eş Başkan, sen İmralı'daki bebek katili, Kandil'deki yılanlar, Brüksel'deki efendilerin şunu bilsinler ki bu vatanı size böldürmeyeceğiz”

Destici’nin konuşmasının ardından Eskişehir Kültür Derneği Mehter Takımı tarafından gösteri sunuldu. Halkın büyük ilgisini toplayan gösteriye Destici de katıldı. Geleneksel şifalı pilavların da dağıtılmasıyla 3 gün süren anma törenleri sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam