Erzurumlular Adayları bir araya getirdi

Erzurumlular Adayları bir araya getirdi

19 Ocak 2014 Pazar akşamı dernek binalarında katılanlara Erzurum’un meşhur cağ kebabı ve dolma tatlısı ikram edildi. Dernek Başkanı Lütfi Akyüz yaptığı konuşmasında özetle:

“Amacımız kardeşliği, birliği, beraberliği sürdürmek”

  "Bizim buradaki etkinliğimizin temel amacı, kardeşliği, birliği, beraberliği sürdürmek. Hepimiz, Bilecik'te yaşıyoruz. Bilecik'in toprağında, taşında hepimizin emeği var. Bilecik, Türkiye hepimizin vatanı.  Bizde dernek olarak hepsini bir araya getirip, milletimize, ülkemize, birlikte neler yapabileceğimizi, bir arada olabileceğimizi, birlikte olduğumuzda, fikirlerimizi, görüşlerimizi, düşüncelerimizi daha ileriye taşıyıp, daha iyi işler yapabileceğimizi gösterdik, bizlere sebep oldunuz. Bilecik Erzurumlular Derneği olarak katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

“Bizim 260 üyemiz ve Bilecik'te yaşayan 8500 Erzurumlu var”

Bizim 260 üyemiz ve Bilecik'te yaşayan 8500 Erzurumlu var. Bizler bu topraklarda hasıl olduk. Bu toprakların insanı olduk hep birlikte. Bilecik Erzurumlular Derneği olarak şöyle bir karar aldık; Seçim arifesi içerisinde, hangi siyasi parti konvoyu kapımızın önünden geçerse o konvoyu alkışlayacağız. Siyasi partilerimizin kendi seçim bürolarına ziyaretlerde bulunacağız. Bizler siyasi partilerimizle birlikte neler yapabileceğimizi konuşacağız.

Bizde Ak Parti'li, CHP'li, MHP'li Saadet Parti'li arkadaşlarımız var. Biz bütün üyelerimizin gönlüne göre davranmak zorundayız. Tabi ki kişilerin kendi görüşleri var. Onlara da saygımız sonsuz. Ama biz Dernek yönetimi olarak hiçbir ayırım yapmıyoruz. Hepsinde üyelerimiz, kardeşlerimiz var. Kendi hemşerilerimiz var. Hemşerilerimizin bir siyasi partide görev alıp, hizmet ediyor olması bizlere mutluluk verir” dedi.

Daha sonra söz alan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Turgut, “Bizi çok memnun ettiniz, bütün siyasi partilerin böyle bir dostluk kardeşlik havası çizmesini Bilecik'te kardeşlik ortamının var olduğunu göstermek açısından böyle bir geceyi düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Bu arada benim söylemek istediğim ayrı bir konu var, bildiğiniz gibi cuma günü Bilecik'te hazım bir olay yaşandı. 16 yaşında genç bir kardeşimiz madde kullanımı sebebi ile hayatını kaybetti. Sivil toplum kuruluşlarına ve siyasi partilere ben buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bilecik’te uyuşturucu ile mücadele platformu adı altında bir oluşum başlatılıp ailelerin ve gençlerin bilinçlendirilmesi gerekir.

“Gençlerimizin bu bataklıktan kurtulamaması bizim sonumuz olur”

Her okulda her lisede en az 100 tane madde bağımlısı genç olduğunu tahmin ediyorum. Gençlik hareketin içerisinde biri olaraktan bunun tespitini yapmış durumdayız. En acil meselemiz bu kardeşlerimizin kurtuluşudur. Gençlerimizin ifsadı milletimizin iflası demektir. Gençlerimizin bu bataklıktan kurtulamaması bizim sonumuz olur. Bu konuda bütün Bilecik olarak birlikte hareket etmeyi çağrıda bulunuyorum. Size de tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Turgut’tan sonra söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, “Öncelikle Erzurumlular derneği Başkanı'na ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Siyaset dediğimiz zaman Bilecik'te seçimlere 3 ay kala siyaset olur. Onun dışında seçimler bittiğinde ise Bilecik'te noktalanır. Herkes aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde Bilecik için çalışmalarına katkı sağlama ile ilgili elinden geleni yapmaya çalışırlar.

“Herkesin Bilecik’te yapılandan hakkı vardır”

 Önemli olan burada istişarelere açık olmak insanların gelen taleplerini gelen bilgileri organize ederek olumlu sonuçlara ulaştırmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Bilecik’te yaşıyoruz, herkesin Bilecik’te yapılandan hakkı vardır. Bilecik’ten de her türlü hizmetten de yararlanma hakkı vardır. Bizi bir araya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şensoy’dan sonra söz olan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Sungur Turan,

 “Gençlerimizin en büyük sorunu öfke kontrolü. Esasında öfke kontrol merkezlerinin açılması lazım, öfkelerini kontrol edemiyorlar, zaten bütün sorun da oradan çıkıyor. Bizim zamanımızda uyuşturucu kullanımı hiç yoktu.

“Demek ki bir şeyler siyasette yanlış yapılıyor”

 Son yıllarda özellikle artmaya başladı ve gerçekten son 5 yıl içerisinde benim  kişisel oranlarım, bundan 4-5 ay önce toplamda %48 oranda artıyor. Her sene %48 artıyor. Demek ki bir şeyler siyasette yanlış yapılıyor. Bunu hepimiz oturup tarafsız gözle konuşmamız gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.Son olarak söz alan Bilecik Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Selim Yağcı, “Davamız, şehrimizi, ülkemizi, gelecek yüzyıla emin adımlarla götürebilme, taşıyabilme davasıdır.

“En önemli materyal birliğimiz, beraberliğimiz kardeşliğimizdir”

Başaracağımız en önemli materyal birliğimiz, beraberliğimiz kardeşliğimizdir. Şu anda yapmış olduğumuz mücadelede, bu şehrin insanını daha iyi noktalara nasıl götürebiliriz, daha müreffeh noktalara hangi yolla götürebiliriz, bunun mücadelesini, tatlı rekabetini yapıyoruz. Onun için bu güzel bir yarış, kutlu bir yarış, memlekete hizmet etme yarışıdır. İlimize, ülkemize en güzel hizmetleri, samimi şekilde kim yapmayı arzu ediyorsa, kim yapacaksa onlara nasip olsun diyorum. Hiç ayrım gözetmeden, eğer, arkadaşlarımızın içerisindeki, uhdesi, ufku, arzusu, heyecanı, samimiyeti bizden fazlaysa ve şehri taş taş üstüne koyarak daha iyi yerlere götürecekse, şehir kazanacaksa, insanlarımız kazanacaksa Allahü Teala onlara nasip etsin diyorum” diyerek başta dernek Başkanı ve yöneticilere böyle bir geceyi düzenledikleri için teşekkür etti.

Caner ALKAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam