• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ERZURUMLULAR DERNEĞİ BAHAR ŞENLİĞİ DÜZENLEYECEK

ERZURUMLULAR DERNEĞİ BAHAR ŞENLİĞİ DÜZENLEYECEK

 

Dostluğu, kardeşliği ve birlikteliği sağlamak amacıyla 2.’si düzenlenecek olan şenliğe tüm Bilecik halkını davet eden Başkan Akyüz, geçen seneki takılımın 3 bin civarında olduğunu, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Ankara ve Balıkesir’den misafirlerin geldiğini söyledi. Gayelerinin insanları bir araya getirip baharın gelişini kutlamak olduğunu söyleyen Akyüz, “Bizden önceki yönetim bunun birincisini yapmış ama resmi olarak kayda geçmemiş. Çıkış noktamız sadece Erzurumluları bir araya getirmek değil, yakın il ve ilçelerdeki hemşerilerimizle dostlarımızla bir arada olabilmek aynı anda Bilecik’in tanıtımını yapmak.

Şenliğimizin ikincisinde de alana çadırımızı kuracağız. Erzurum Halk Oyunları Bar Ekibi’yle açılışı yapacağız. Daha sonra öğlen yemek ikramımız olacak. Türk Halk Müziği Koromuz müzik dinletisi yapacak. Ardından Kültür Bakanlığı Sanatçısı Mustafa Aydın ve Sen Türkünü Söyle Yarışması 3.sü Gıyasettin Tok sahne alacak.” diye konuştu.

 

Dernek Üyelerine Düğün Salonu %20 İndirimli

Sosyal ilişkilerini dernek üyelerinin menfaati doğrultusunda kullanmaya devam eden Dernek Başkanı Akyüz, üyelerine yeni bir müjde vererek “Kar Düğün Salonları sahibi Ahmet Karçal ile yaptığımız protokol gereği derneğimizin üyesi olanlara, diğer salonlardan alınan taban fiyat üzerinden %20 indirim yapılacak. Bu da düğün yapan hemşerilerimize derneğimizin bir katkısı olsun.” dedi.

 

KPSS Kursumuz Devam Ediyor

Ortaklaşa hareket edilmesi neticesinde insanların derneğe olan bakış açılarının değiştiğini aktaran Akyüz, “Şu anda KPSS kursumuz FEM Dershanesi’nde devam ediyor. 36 tane öğrencimiz var. Sadece Erzurumlular değil. Bu 36 öğrencinin içinde Diyarbakırlısı da, Hakkarilisi de, Bileciklisi de var…” diye konuştu.

Akyüz, ayrıca Bilecik’in Fethi kutlamalarına tüm hemşerilerini davet ederek, ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

2.’si düzenlenecek olan şenliğe dair yorum yapan Dernek Başkan Yardımcısı Ebu Talip Dursun da “Biz ne kadar Erzurumlu isek aynı zamanda o kadar da Bilecikliyiz. Millet bize o gözle bakıyor. Onun için biz hem Erzurumlu hem de Bilecikli kardeşlerimizi 2 Haziran’da yapacağımız etkinliğe bekliyoruz” dedi.

HASAN GÜNER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam