Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlandı

Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlandı

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Ak Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Ak Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik CHP eski Milletvekili Yaşar Tüzün, Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Faruk Şahin, Ankara Bilecikliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Üzeyir Yıldırım, Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Vali Nayir, gördüğü birlik ve beraberlikten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Aksak ise, 96 yıl önce şehit olan, gazilik unvanı alan atalarının çektiği zorlukları unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Yağcı da, Erzurum'u ve Dadaş'ı anlatmaya çok fazla söze ihtiyaç olmadığını dile getirerek, Erzurum'un ülkenin birlik ve beraberliğinde çimento görevi gördüğünü kaydetti. Erzurum'un kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümünü etkinliklerini büyük bir coşku ile kutladıklarını aktaran Başkan Yağcı, "Gelin canlar bir olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, bu dünya kimseye kalmaz" dedi.

Program, plaket töreni ve konserin ardından sona erdi. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam