Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Eşi sayesinde Müslüman olan Özbek kadın, Kur’an-ı Kerim okuyor
Sosyal Medyada Paylaş
30 Nisan 2013
admin

Eşi sayesinde Müslüman olan Özbek kadın, Kur’an-ı Kerim okuyor

Güncü, Bozüyük İlçe Müftülüğü tarafından açılan kermeste yaptığı konuşmada, 7 yıl önce Türkmenistan'dan Ankara'ya geldiğini ve Türkiye'ye gelmeden önce Hristiyan olduğunu söyledi. 
     Eşiyle tanıştıktan sonra Müslüman olduğunu ifade eden Güncü, şöyle konuştu: 
     "Türkiye'ye gelmeden önce Hristiyan'dım. Kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldum. Eşim, bana resimli namaz kitabı aldı. Ona bakarak abdest alıp namaz kılmaya çalışıyordum. Sadece namaz kılmaya yetecek kadar dua öğrenmiştim. Bozüyük'e yerleşince Kur'an-ı Kerim öğrenmek istedim. Arkadaşım kendi gittiği Kur'an kursuna beni de götürdü. Hiç zorluk çekmeden kısa sürede Kur'an-ı Kerim okumaya başladım. Kur'an-ı Kerim okudukça rahatlayıp huzur buluyorum. Daha önce hiç böyle bir huzuru tatmamıştım. Gerçek huzurun İslam dininde olduğunu öğrendim. Örtünmenin Allah'ın bir emri olduğunu öğrenince, emri yerine getirmek için başörtüsü kullanmaya başladım." 
     Kermesin açılışına Kaymakam Oktay Kaya, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Koç, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, Açık Cezaevi Müdürü Kerim Çiftlikçi, Müftü Burhan Çakır, siyasi parti ilçe başkanları, din görevlileri ve vatandaşların katıldı. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım