ESKİ BİLECİK ADETLERİNİ YAŞATTILAR

ESKİ BİLECİK ADETLERİNİ YAŞATTILAR

Bilecik’te bir esnaf eski Bilecik adetlerini yerine getirerek müşterilerine iftar yemeği verdi.

SOKAK ORTASINDA  HEP BERABER İFTAR YAPTILAR

Merkez İsmetpaşa Mahallesi Ahmetbey sokakta bulunan Çiçek Kıraathanesi sahibi müşterilerine iftar yemeği verdi. Sokak ortasında verilen yemeğe ilimizin tanınmış bir çok isimleri katılırken, işyeri sahibinin verdiği iftar yemeğinden memnun olduklarını belirttiler. Bilecik’in çok eski adetlerinden olan eş, dost ve komşular arasındaki birlik ve dayanışmayı simgeleyen adetlerinden olan sokak ortasında iftar geleneğini devam ettiren işletme sahibi Ramazanın birlik ve beraberliğin en güzel örneği olduğunu belirterek müşterileri ile birlikte iftar yemeği yemenin hazzını yaşadıklarını kaydetti.

ESESESES3

İFTAR DUASINI RUHŞEN GÜL YAPTI

İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar ve çok sayıda tanıdık simaların katıldığı iftar yemeğinin açılış duasını ise Bilecikspor’un  unutulmaz eski takım kaptanlarından, SGK şefi Ruhşen Gül yaptırdı.

ERDİNÇ ABİ KÜSLERİ BARIŞTIRDI

Diğer yandan Muhtar İlhami Çınar ile Özel İdare çalışanlarından ve toplumun her kesiminde sevilen ve sayılan, başarılı çalışmalarıyla mesai arkadaşları tarafından da takdir edilen Bilecik’in sevilen ismi  Metin Burulday’ın uzun zamandır aralarının açık olduğunu ve küs olduklarını öğrenen Bilecik Abhaz Derneği Başkanı Erdinç Çolak’ın bu ikiliyi bir araya getirerek barışmalarını sağladığı da kaydedildi. Başkan Erdinç Çolak Ramazan ayının en büyük özelliklerinden birisinin de küslerin barışmaları olduğunu belirterek iftar yemeğinin hayırlara vesile olmasını diledi.

ESES2ESAHH

Öte yandan iftar yemeğinde yine Bilecik’e has olan çömlekte güveç yemeği verildiği gözlendi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Öncelikle afiyet olsun. Yüce Allah (c.c.) tutmuş olduğunuz oruçları kabul etsin. Her şeye rağmen gerçek BİLECİK Dostlarını bir arada görmek mutluluk verici bir olay. K.ÖZTÜRK

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam