Eski Gölpazarı Belediye Başkanı Baytok’un cenazesi defnedildi

Eski Gölpazarı Belediye Başkanı Baytok’un cenazesi defnedildi

 

Eskişehir'de tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında vefat eden eski Gölpazarı Belediye Başkanı Niyazi Ahmet Baytok'un cenazesi, Gölpazarı'nda toprağa verildi.
Belediye Başkanlığı'nı 1973-1980 ve 1984-1989 yıllarında üç dönem yürüten Baytok, sepsis hastalığı nedeniyle 45 gündür tedavi gördüğü Eskişehir'deki bir özel hastanede vefat etti.
Eskişehir'den yakınları tarafından alınan Baytok'un cenazesi, Gölpazarı Merkez Camisi'ne getirildi.
Cenaze, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, MHP Gölpazarı İlçe Başkanı Osman Yay ve CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz, eski Gölpazarı Belediye Başkanı İsmail Uzmay, Baytok'un yakınları ve vatandaşların katılımıyla kılınan cenaze namazı sonrası Gölpazarı İlçe Mezarlığı'nda defnedildi.
Kazıcı, cenaze töreni sonrası yaptığı açıklamada, Baytok'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.
Belediye başkanlarının, sorumluluk bölgesindeki vatandaşlara, kendisi ve ailesinden fazla zaman ayırdığını dile getiren Kazıcı, şöyle konuştu:
''Belediye başkanlarının bütün vakti ve enerjisi, insanlarıyla birliktedir. Bütün derdi, ilçesinin kalkınmasıdır. Rahmetli Baytok, kendisinden çok ilçedeki insanlarını düşünmüş ve kalıcı eserler bırakmıştır. Bizler de izinden, bıraktıkları yerden kentin refaha ulaşması, kalkınması için mücadele ediyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim. Hizmetlerinden dolayı ilçe halkım adına teşekkür ederim.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam