• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ET YİYEYEN ÖRÜMCEK BİLECİK’TE GÖRÜLDÜ

ET YİYEYEN ÖRÜMCEK BİLECİK’TE GÖRÜLDÜ

Dünyada çöl bölgelerinde, Türkiye’de ise daha çok Doğu ve Güneydoğu’da görülen, ‘sarıkız’ örümceği (camel spider), bir yıl aranın ardından yeniden Bilecik’te görüldü. Bilecik Merkez 500 Evler Mevkiinde görülen ve paniğe neden olan ‘sarıkız’ adıyla bilinen ve et yiyerek beslenen örümcek görülmesi endişe yarattı. Paniğe neden olan örümcek, bölgede arıcılık yapan Yunus Can adlı vatandaşlar tarafından görüldü.

Arı kovanlarının üzerinde gezerken Arıcı Yunus Can tarafından bulunan sarıkız yetkililere teslim edilmek üzere yakalandı. Can yaptığı açıklamada; “500 Evler mevkinde buldum. Arı kovanlarının üzerinde buldum. Büyük ihtimalle arılara geliyor. Daha öncede Bilecik Sarıkız bulmuştum. Haberlerden öğrendiğim kadarıyla çok zararlı bir haşere canlı bir şekilde yakaladım, Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne teslim edeceğim. Arazide ve ormanlık alanda yürüyen vatandaşları dikkatli olmaları konularında uyarıyorum.” İfadelerini kullandı.

Vatandaşlar, özellikle akrep, kertenkele, hatta fare ve kendinden büyük memelilerle bile beslenebilen, bu nedenle et parçalarını kolayca koparabilen sarıkız örümceklerle ilgili ilaçlama yapılmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam