ETWİNNİNG PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

ETWİNNİNG PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Bilecik’te, eTwinning Projeleri hızla devam ediyor. Konuyla ilgili Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğünde şu bilgiler paylaşıldı:
”eTwinning faaliyetleri kapsamında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında okullarımızda gerçekleştirilen eTwinning projelerinin pedagojik yenilik ve yaratıcılık, öğretim programına uygunluk, proje ortakları arası işbirliği, teknoloji kullanımı, proje sonuçları, etkisi ve belgelendirme bakımından değerlendirilmesi sonucunda öğretmenlerimiz 75’i Ulusal Kalite Etiketi, 33’ü Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere toplamda 108 kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir. Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan bu projeler ilimiz genelinde Müdürlüğümüze bağlı 28 okulumuzda 48 öğretmenimiz tarafından eğitim öğretim müfredatı ile bütünleştirilerek ulusal ve uluslararası düzeylerde gerçekleştirilmiştir.
eTwinning faaliyetleri Avrupa’da 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmekte olan Merkezi Destek Servisi, ülkemizde ise Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından koordine edilmektedir.
eTwinning faaliyetleri ile Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojileri ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılmasını amaçlanmaktadır.
Son yıllarda ilimizde görev yapan öğretmenlerimiz eTwinning Projelerine yoğun ilgi göstererek son 3 yılda “eTwinning Projeleri İle Eğitim 4.0’a Doğru Hep Birlikte Yol Alıyoruz” sloganı ile çeşitli konularda 400’ün üzerinde ulusal ve uluslararası düzeyde proje gerçekleştirmiştir.
Eğitim öğretim sürecinde öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı veren, proje tabanlı, öğrenci merkezli ve yenilikçi bir yaklaşım benimseyerek eTwinning projeleri kapsamında Ulusal ve Avrupa Kalite etiketi alan tüm öğretmenlerimizi tebrik eder başarılı çalışmalarının devamın dileriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam