EURO 2012

EURO 2012

 

Şampiyona dedikleri bu olsa gerek, hiçbir konuda yan yana gelmeyen dünya devleri bir ay boyunca aynı havayı, aynı heyecanı, aynı kültürlerin içinde dostluk, barış, sevgi içerisinde bu güzelliklerin tadını çıkarıyorlar.

Çok kısa bir süre önce başlamasına rağmen çok çetin ve zevkli bir EURO 2012 bizi bekliyor. Diğer şampiyonalardan farkı kanımca, ülkelerin arasındaki futbol düzeyinin artık çok yakın bir düzeyde seyretmesi diyebiliriz.  Artık Avrupa futbolunda önceden favori gösterilen  ülke adı verilemez oldu. İlk günde şampiyonun favorisi Hollanda – Danimarka’ya kaybetti. Ayrıca Hırvatlar, Danimarka ve Rusya ilk sürpriz  güçler olarak ortaya çıktı , özellikle Hırvatlar çok iyi oyun sergilediler. İrlanda adeta nefes bile alamadı.

İtalya ile son şampiyon ispanya karşısında adeta klasik, gösterişsiz ülke futbolunu ispanya karşısında müthiş sergilediler

Almanya mücadele ve yenmezsen yenilmeyeceksin tavrını Portekiz karşısında tek golle geçerek sonuca ulaştı.

İlk günlerde ki heyecanın artarak devam edeceğine eminim. Bu turnuvanın en büyük özelliği güce dayalı ve favorilerin zorlanacağı bir turnuva izleyeceğimizi düşünüyorum.

Sadece turnuvada niye ülkemiz olarak yokuz. Turnuvaya katılan ülkelerden fazlamız var eksiğimiz yok. İnşallah çalkantılı dönemleri atlatır, ümit veren yeni kadromuz ve teknik heyetimizle 2014 dünya kupasına direkt olarak katılırız.

Aslında bu kadar güçlü ve büyük ülkemizle bu şampiyona kültürünü edinmeli ve istikrara dönüştürmeliyiz. Bir varmış, bir yokmuş olmaktan uzaklaşmalı ve başarılara alışmalı ve alıştırmalıyız. Ülke futbolumuzun Avrupa’da en değerli beşinci lig olması, milli takımımızda da Avrupa futbolunda ilk beş ülke arasında yer almalı ki lig kalitemizin sıradan olmadığı ortaya koyulsun.

Bütün ülkeler bu şampiyonaya taktiksel olarak da çok iyi sınav veriyor. Maçlarda adeta satranç oynanıyor. Artık günümüzde futbol sadece sahada değil, kenar yönetiminde bu oyuna ayak uydurması gerekiyor ve yeni nesil hocalar kesinlikle hakkını bu şampiyonada veriyorlar EURO 2012 seyircilere beklentilerin üzerinde zevk vermesi temennisi ile 2014 Dünya Kupasında  ülkemizin de temsil edileceğine inancımın tam olduğunu düşünüyorum. İyi seyirler.

Saygılarımla..

 

İsmail CİNOĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam