Evde Kalan Vatandaşlara Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Evde Kalan Vatandaşlara Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Toplum Destekli Polisler ve Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri Koronavirüs (Covid-19) salgını karşısında evden çıkmakları yasak olan vatandaşlara hizmet etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda ihtiyaçları için 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım talebinde bulunan yaşlı mahalle sakinlerine, Valilik koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, evden çıkamayan yaşlı vatandaşların gerekli ihtiyaçlarını karşılıyor ve emekli maaşlarını kendilerine teslim ediyorlar.

Yardım ekipleri tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Çin’de ortaya çıkan ve birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan Coronovirüs (Covid-19) salgınına karşı gerekli önlemler alınmaktadır. Alınan önlemler çerçevesinde özellikle 65 yaş üstü ve bağışıklık sistemi zayıf olan vatandaşlarımızın ikametgâhlarından dışarıya çıkmaları ve park ve bahçelerde dolaşmalarına sınırlama getirilmiştir. Bu kapsamda yaşlı mahalle sakinleri 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak ihtiyaçları için yardım talebinde bulunmuşlardır. Valilik koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak evden çıkamayan yaşlı vatandaşlarımızın gerekli ihtiyaçları karşılanarak (emekli maaşı) kendilerine teslim edilmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam