Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALARA ZİYARET
Sosyal Medyada Paylaş
1 Ağustos 2013
admin

EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALARA ZİYARET

                Vali Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Muhlis Alan ile birlikte ilk olarak eşi ve kızı tarafından bakılan 91 yaşındaki Mehmet Şimşek'i daha sonra İstiklal Mahallesi muhtarı Nesrin Mazlum ile birlikte oğlu tarafından bakılan 84 yaşındaki Hanife Uğuzcu'yu ziyaret etti.

Hasta ve hasta yakınlarıyla bir süre sohbet ederek, geçmiş olsun dileğinde bulunan ve çeşitli hediyeler veren Vali Akpınar, il genelinde 334 kişinin evde sağlık hizmetinden yararlandığını belirterek, kent merkezinde 85 hastanın bulunduğunu söyledi.

Evde sağlık hizmetlerinin önemli bir hizmet olduğunu ve son dönemde sağlık birimlerinin hizmet kalitesinin yükseldiğini ifade eden Vali Akpınar, şöyle konuştu:

"Son yıllarda Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu birçok güzel hizmetlerin yanında evde sağlık hizmeti de oldu. Hastanın durumuna göre günlük, haftalık veya aylık olarak sağlık ekipleri evde sağlık hizmeti veriyor. Ziyaretlerimizde, eşi, kızı, oğlu, kız kardeşi, gelini ve komşuları tarafından bakılan hastalarımız var, bu da ilimizdeki güzel bakım örneklerinden birisi. Sadece hasta ve yakınları değil, yakını olmayan veya kendisini sağlıklı hisseden insanlar da ibret almalı."

Gönül elçileri İl Genel Sekreteri Halis Nalbant'ın eşi Cahide Nalbant, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Seviye Beyli, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Gönül Günaydın Çabukoğlu ile Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Birgül Yılmazel ile birlikte evde sağlık hizmeti alan Vesile Güner, ÜmmügülÖzmaden, Münevver Kovucu, Mukaddes Öksüz, Nazife Aygündüz, Nizamettin Uyar, Mehmet Turhan'ı evinde ziyaret ederek, "Toplum kalkınmasında gönül elçileri" projesi kapsamında düzenlenen "Anneler Günü" etkinliğinde bilet satışından elde edilen gelirle alınan hediyeleri vererek, Ramazan Bayramlarını kutladı. (Bilecik Valiliği)

 

Bir adet yorum var.

  1. Hasta Ziyaretleri – Sayın Valim, Allah sizden razı olsun.Şu mübarek günlerde hastaların gönlünü almak sevapların en güzeli olsa gerek. Allah sizin gibi Vali ağabey ve vali babalarımızı başımızdan eksik etmesin…

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım