• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FAVORİ TAKIM EZDİ GEÇTİ

FAVORİ TAKIM EZDİ GEÇTİ

70 – 34

Genç Erkekler Liseler arası Basketbol müsabakaları başladı.  Bilecik kapalı spor salonunda başlayan müsabakaların ilk karşılaşması Bilecik Anadolu Lisesi ile Pazaryeri Sağlık Meslek Lisesi arasında oynandı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Anadolu Lisesi seyirci desteğini de arkasına alarak ilk yarıyı 34 – 6 önde bitirdi. Maçın 2. yarısında da takım oyunu oynayarak rakibine kendi sahasında pres yapan Anadolu lisesi attığı 3’lük sayılarla arayı açtı. Pazaryerinden ilk kez bir okulun basketbol takımı çıkararak müsabakalara katılması dikkat çekerken, ilimizde tarihi çok eskilere dayanan ve okul spor branşlarında büyük başarılara imza atmış Ertuğrul Gazi Lisesinin bu yıl basketbol müsabakalarına katılmaması ise gözlerden kaçmadı.

Hasan Kol: “Öğrencilerimi Tebrik Ediyorum”

 Maçın sonlarına doğru takımını baskılı oynamaktan geri çeken Anadolu Lisesi takım koçu Hasan Kol aldıkları galibiyetten duyduğu memnuniyetini belirterek, bu sene de geçen yıl olduğu gibi şampiyonluğu göğüsleyecek takımın kendileri olacaklarını ifade etti. Maçtan sonra görüşlerini aldığımız Anadolu Lisesi basketbol oyuncuları okulun takımının oturmuş bir takım olduğunu, birkaç yıldır aynı oyuncuların takımda olduğunu belirterek bu yıl da şampiyon olmak istediklerini ve bu yüzden çok çalıştıklarını belirttiler. Karşılaşma Bilecik Anadolu Lisesi’nin 70 – 34 galibiyetiyle sonuçlandı. 

Öte yandan günün diğer karşılaşması Bilecik Fen Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesi arasında oynandı. Bu karşılaşmayı ise Sağlık Meslek Lisesi 46 Fen Lisesi 31 skoruyla sona erdi.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Helal Olsun – Pazaryeri’li gençlere helal olsun burada Ertuğrulgazi Lisesi Endüstri Meslek Lisesi takım çıkarmıyorken onların o imkanlarda (ve galiba ilk defa çıkıyorlar maçlara) lige katılmaları çok güzel.Pazaryeri’nin hocasını ve sporcularını gönülden tebrik ediyorum…

  2. LİSELİ – BEN ERTUĞRUL GAZİ LİSESİ MEZUNUYUM.OKULUMUZ GEÇMİŞ YILLARDA HER SPOR DALLARINDA TÜM BAŞARILARI ELDE EDEN BİR OKUL İDİ.ÖZELLİKLE SERDAR ÖZER,SONER OLGUN,MURAT YARDIMCI,AZİZ TORUN,MEHMET KARTAL,SELÇUK ERDAĞI GİBİ ABİLERİMİZİN BASKETBOL TAKIMI HALA HAFIZALARIMIZDA.BELEDİYE BASKETBOL TAKIMINI ÇALIŞTIRAN 2 HOCANIN DA E.GAZİ LİSESİNDE HOCALIK YAPIP DA TAKIM ÇIKARAMAMALARI BENCE ÇOK MANİDAR.KÜÇÜCÜK İLÇEMİZ PAZARYERİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ DAHİ BASKETBOL TAKIMI ÇIKARIYOR VE TURNUVALARA KATILIYORLARSA BURADA BAŞTA OKUL MÜDÜRLÜĞÜNÜN VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN SÖYLEYECEK İKİ ÇİFT KELİMELERİ VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

  3. görev bilinci – öğretmen öğretmenliğini yapmalı. derslere girmeli diğer öğretmenlerle çocuklar için neler yaparız zihniyetinde olmalı. gerisi boş. egl nerdeyse bitmiş bir okul. ulusal kanala bile reklam oldular. ne köy olur ne kasaba. merak ediyorum bedenciler derslerine doğru düzgün girip öğrencileri tanıyabiliryorlar mı. belediye ne işin iz var. ya orayı bırakacaksın ya okulu. belediye futbolu bitirdi maalesef şimdi de basketbol bitiyor. madem herşeyi paraya bağlıyorsuz en başından bu işe girmeyin. insanların kafası rahat olsun. gündemi boşuna meşgul ediyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam