FEM Dershanesi’nden Öğrencilere Tercih Desteği

FEM Dershanesi’nden Öğrencilere Tercih Desteği

8-18 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan tercihler için dershane öğrencilerine verilen desteğin yanı sıra dershane öğrencisi olmayan öğrencilere de ücretsiz olarak verilen desteklerle öğrencilerin doğru tercih yapması için çalışılıyor.

“Puanı değil sıralamayı dikkate alın”

Bilecik FEM Dershanesi Rehberlik Öğretmeni Mustafa Kula, öğrencilere tercih yaparken puanı değil başarı sırasını dikkate almalarını tavsiye etti. Öğretmen Kula, “Öğrenciler tercihlerini internetten ‘FEM Tercih Robotu’ aracılığıyla da yapabilirler. Bu sene Matematik ve Edebiyat öğretmenlikleri liseler için kaldırıldı. Bunun yerine Fen-Edebiyat Fakültelerindeki Matematik ve Edebiyat bölümlerinden tercih yapılabilir.”

Gitmeyecek olanlar AÖF tercihi yapmasınlar

Açıköğretim (AÖF) Fakültelerinden tercihte bulunulduğunu fakat bazen gidilmediğini ifade eden Kula, bu sene kontenjan yazan bölümlerin yazılıp gidilmediği zaman gelecek sene puanlarının kırılacağını söyledi. Kula, eğer gitmeyeceklerse kesinlikle AÖF’lerden tercih yapılmaması gerektiğine vurgu yaptı.

“METOK”lara DİKKAT!

Sadece meslek lisesi mezunlarının tercih edebileceği yanında ‘METOK’ yazan bölümlerin olduğunu söyleyen Kula, bu bölümlerin düz lise mezunları tarafından tercih edilmesi halinde ÖSYM tarafından bu tercihin geçersiz sayılacağını belirtti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam