• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitü Müdürü ve bir süre önce gerçekleşen rektörlük seçimlerinde aday olan Prof. Dr. Mehmet Kurban’ın enstitü müdürlüğünden istifası üzerine bu göreve Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Doç.Dr. Cihan Darcan’ın atandığı belirtildi.

Görev teslimi sırasında açıklama yapan Fen Bilimleri Enstitüsü eski müdürü Prof. Dr.Kurban açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Enstitü olarak hep ilkleri yaptık.”

“Burada çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü üniversitemizin ilk dergisini çıkarttık, enerji sistemleri mühendisliği kurduk elimizden geldiği kadarıyla üniversitemize katkı sağlamaya çalıştık. Enstitü olarak hep ilkleri yaptık ilk doktora öğrencisini mezun ettik. Fen bilimleri Enstitüsü aslında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini yönlendiren ve bunu en iyi şekilde yönlendiren bir birin oldu. Buradaki çalışmaların iyi olması, güçlü olması ve başarılı olması üniversiteye gerçekten de büyük atılımlar sağlıyor. Çünkü lisans eğitimlerinin üzerine bu eğitimi veriyorsunuz.

“Bilecik’e, bölgemize katkı sağlamaya çalıştık.”

Buradaki sanayiden bütün paydaşlarımızı da işin içerisine katıyorsunuz. Bunu şu şekilde yapıyoruz. Fabrika müdürleri öğrencimiz, İl özel idaresinde çalışan mühendisler öğrencimiz, diğer kurumlarda çalışanlar yine öğrencimiz. Bu ne demektir? Aslında bölgeye, üniversitemize büyük katkı sağlamak demektir. Yani enstitüler özellikle Fen Bilimleri Enstitüsü; Fen ve mühendislik alanlarında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini veriyor. Biz de 2,5 yıl içerisinde buradaki tüm ekip olarak çalışmalarımızı en iyi şekilde gecemizi gündüzümüze katarak sürdürdük. Üniversitemizi bir yere getirmeye kalkıştık. Bilecik’e, bölgemize katkı sağlamaya çalıştık. Bu devir teslim 30 Aralık itibariyle istifa etmiştim görevimden. Yeni arkadaşlarımızın bu bayrağı daha ileriye taşıyacağından eminim. Bu açıdan da Cihan Hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum.”

 

Kurban’ın açıklamasından sonra teşekkür konuşması yapan Fen Bilimleri Enstitüsü yeni müdürü Doç.Dr. Cihan Darcan ise şu ifadeleri kullandı:

“Sayın müdürümüze enstitümüze, üniversitemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir kurum uyumlu çalışan bir kurum geldiği güne göre daha fazla büyümüş, ana bilim dalları açılmış bir kurum teslim etmektedir. Dolayısıyla kendisine çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

MEHMET SELİM SAÇTI

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam