”Fide Üretim Modern Sera Projesi”ne Hibe Müjdesi

”Fide Üretim Modern Sera Projesi”ne Hibe Müjdesi

Osmaneli Belediyesi’nin, Bilecik’in tüm sebze/meyve fide üretimini karşılayacak modern iklimlendirme özellikli sera projesi BEBKA tarafından onaylandı.

Belediye bünyesinde kurulan Osmaneli Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi ve belediyece hazırlanan kadın istihdamına yönelik ve ilin tüm fide ihtiyacını karşılayacak projenin ilçemiz tarımına büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Proje aynı zamanda 25 kadın girişimcinin 250 kadın girişimci istihdam etmesini de sağlayacak. Hibeye esas tutarı 3.104.000 TL olan proje BEBKA projeleri arasında Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te ilk 4 proje arasına girerken, en fazla hibe alacak olan projede oldu.

Belediye Başkanı Münür Şahin, proje yöneticisi Abdullah Tetik ve proje ekibi Selin Pektaş, Melek Sivri ve Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Mefaret Göbekçi ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

Projenin ortakları Osmaneli Belediyesi,Osmaneli Kadın Girişimciler Kooperatifi, projenin İştirakçileri ise Bilecik İşkur İl Müdürlüğü, Bilecik Tarım İl Müdürlüğü, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne de projeye ilgileri ve destekleri için teşekkür eden Başkan Şahin ,tarımda çok önemli bir eksiklik olan fide üretimin gerçekleştirmekle çiftçilere büyük bir destek sağlanmış olacağını vurguladı.

BEBKA ise konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

”2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Değerlendirme Sonuçları Açıklandı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projeler açıklandı. Programa, bölgemiz adına sunulan projeler arasından 4 (dört) proje başarılı bulunmuştur. Bakanlık değerlendirmesi sonucunda başarılı bulunan ve aşağıda bilgileri verilen projeler,4,8 milyon TL tutarında hibe desteği almaya hak kazanırken, başvuru sahiplerinin katkılarıyla birlikte yaklaşık 8,8 milyon TL tutarında kaynak bölgemizde harekete geçirilecektir. Söz konusu projeler başarıyla uygulandığı takdirde, 3104 saatlik mesleki bilgi ve becerilerin artırılmasına yönelik eğitimlerin verilmesi, 126’sı kadın olmak üzere toplam 213 kişiye istihdam yaratılması ve 2 adet atıl binaya işlerlik kazandırılması sağlanacaktır. Programa ilgi gösteren bölgemizdeki tüm kurum ve kuruluşlara, projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

1-Başvuru Sahibi
Bursa
“Mesleki Eğitim, İş’te Gelecek” Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Projesi
Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı (BCEV)

2-Eskişehir
Toprağın Bereketi Sofralarda
Mihalgazi Belediyesi

3-Bilecik
İTEA Dikim Atölyesi Projesi
Bilecik-Söğüt Ertuğrul Gazi Birliği

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam