Fikret Karabıyık Görevi Serkan Yıldırım’a Devretti

Fikret Karabıyık Görevi Serkan Yıldırım’a Devretti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Bilecik İl Başkanlığına atanan Serkan Yıldırım, görevi önceki dönem il başkanı Fikret Karabıyık’tan parti binasında düzenlenen törenle devraldı.

İl Genel Meclisi Başkanlığı yaptığı dönemdeki çalışmaları ile bilinen AK Parti’nin yeni Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, törende yaptığı konuşmada gerçekleştirilen törenin bir bayrak teslim töreni olduğunu belirtti.

Fikret Karabıyık ile uzun yıllar omuz omuza mücadele verdiklerini aktaran yeni il başkanı Serkan Yıldırım, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Fikret Başkan ile görevlerimiz farklı oldu ama hedefimiz tekti. Belki de en çok seçim geçiren bir başkanımız olabilir. O kadar tecrübeli hale geldi ki yaklaşık 7 seçim geçirdi kendisi. Fikret başkanıma dün akşam gördüm ve gururlandım herkes destek çıktı. Bu sevilmesinden ve arkasında güzel işler bırakmasından kaynaklanıyor. Fikret başkanımın ileride daha iyi görevlere geleceğine inanıyorum.

“SAHADA OLAN VE DİNLEYEN BİR EKİP OLACAĞIZ”

Yaklaşık 20 yıldır partimize hizmet ettik ve inşallah görevi teslim aldıktan sonra hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız çünkü 2023 ne kadar uzun bir süre gibi görülse de çok kısa bir zamanımız var. Sahada olan ve dinleyen bir ekip olacağız.

Sürekli sahada çalışacağız inşallah tüm ilçe başkanlarımla, il genel meclisi üyelerimle, belediye meclisi üyelerimizle ve belediye başkanlarımızla. Hedefimiz tek. 2023’te Cumhurbaşkanımızın hedefine doğru ilerletmek ülkemizi ve Bilecik’imizi en güzel noktalara taşımak.

Herkes bu partide il başkanlığı yapabilir, mutlaka bizde bir gün bayrağı teslim edeceğiz. Bütün değerlerimizi birleştirip ilimizde en güçlü hale getirmek istiyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum

MİLLETVEKİLİ YAĞCI: “ATOM KARINCA GİBİ ÇALIŞACAĞINA BİZ CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUZ”

Öte yandan devir töreninde konuşan AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Fikret Karabıyık’a teşekkür etti.

Karabıyık’ın genç yaşta olmasına rağmen partinin çeşitli kademelerinde görev aldığını hatırlatan Milletvekili Yağcı, “Gençlik Kolları başkanı olacak yaşlarda il başkanlığı yapmak ona nasip oldu. Bu her türlü takdirin üzerinde. Gelecek zaman dilimi içerisinde hem şehrimiz hem de partimiz kendisini birçok alanda daha büyük hizmetlerle buluşturacağına canı gönülden inanıyorum.” dedi.

Yağcı, bundan sonra bayrağı Serkan Yıldırım’ın devraldığını belirterek, “Siyasette çok deneyimli ve değişik görevlerde bulunan Serkan Bey bundan sonra inşallah daha önceki çalışmalarını da görerek bu bayrağı en üst noktaya çıkartma noktasında yine “atom karınca” gibi çalışacağına biz canı gönülden inanıyoruz.

Bu başkanlık sürecinde birçok söylemler oldu ama biz parti olarak bir ilke ortaya koyduk. Bu teşkilatımızın geleneklerine uygun bir şekilde çalışmalar devam etti. Bu davada memleketimize ve şehrimize hizmet yolunda el ele, gönül gönüle sen, ben ve o demeden “biz” anlayışı içerisinde ötekileştirmeden devam ettirmek hepimizin sorumluluğu içerisinde. Serkan Bey’in de bundan sonra artık Şeyh Edebalinin öğütlerinde de belirttiği gibi bey olarak, kucaklamak, gayretlendirmek, şevklendirmek ona ait. Bundan sonra partimizin ve şehrimizin hizmet sancağını ele alarak inşallah hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.

FİKRET KARABIYIK: ”SERKAN AĞABEYE OLAĞANCA İMKANIMIZLA DESTEK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Fikret Karabıyık da 3 ay önce başkan aday olmayacağını açıkladığını vurgulayarak, ”Yeni başkan sürecinin uzamasının nedeni Sayın Cumhurbaşkanımızın yoğun programlarıydı. Genel başkanımız olması münasebetiyle il başkanlarımızı bizzat görmek istiyor. Farklı şeyler konuşuldu söylendi ama olayın gerçeği bu. 2013 yılında Serkan ağabeyden Merkez İlçe Başkanlığını devir almıştık. O dönem kendisi İl Genel Meclis üyeliği için istifa etmişti. Bundan tam 8 yıl sonra biz de merkez ilçe başkanlığını il başkanlığına çevirerek devir teslim yapmış oluyoruz. Bir çok kişi bu görevi istedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle Serak ağabeye nasip oldu bu görevi üstlenmek. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dik duruşları için. Biz de Cumhurbaşkanımızın sözünün peşinden gideceğiz ve Serkan ağabeye olağanca imkanımızla destek olmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Karabıyık şöyle devam etti:

‘’İl başkanlığı görevime 31  Mart 2016 tarihinde başladım. Yaklaşık 5 yıldır bu görevi ifa etmeye çalışıyoruz iyisi ve kötüsüyle. Tabi Türkiye’nin en genç il başkanı olma şerefine nail oldum. Uzunca bir süre bu ünvanla il başkanlığını yürüttüm. Çoğu il başkanına göre çok genç yaşta bu görevi devretmek nasip oldu. 10 yıllık yoğun bir bilecik teşkilatı mesaisini bugün nihayete erdirmiş olacağız. Yine başladığımız gündeki aşkla, sevgiyle partimizin emrindeyiz.

Partimizin talimatlarına sonuna kadar tabiyiz. Bundan kimsenin en ufak endişesi olmasın. Bizi kırmayıp ricamız üzerine yönetimlere katılarak görev alan ricamızı yerine getiren bütün abi, abla ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah yeni süreçte de beraber çalışacağız diyorum. Serkan Yıldırım’a hayırlı olsun diyorum, bu görevi layığıyla yapacağından en ufak şüphemiz yok. tecrübesi zaten bizden çok daha fazla o manada güzel işler yapacağını biliyoruz.’’

Karabıyık’ın konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, görevi devrettiği yeni İl Başkanı Serkan Yıldırım’a üzerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin olduğu tablo hediye etti.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Janrat Karaahmet ve Osman Yılmaz dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Janrat Karaahmet dahil, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam