FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU UNUTULMADI

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU UNUTULMADI

dsc_0779_resized

2015 yılında Ege Üniversitesi’nde PKK yandaşı öğrenciler ile Türk Milliyetçisi öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün ikinci yılı dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de anıldı.

dsc_0756_resized

Bilecik Ülkü Ocakları tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gülümbe yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fazlı Güner, Fırat Yılmaz Çakıroğlu bütün adli makamlara başvurduğu halde bütün idari mercilere dilekçe verdiği halde, can güvenliğinin olduğunu söylediği halde, herhangi bir önlem alınmadı. Fırat önlem alınmadığı halde kendi hayatı için endişe etti mi? hayır, hiçbirinizin etmediği gibi Fırat’da endişe etmedi vazifesini yapmaya devam etti. Haince, kahpece tasarlanarak, bilerek, istenerek, şehit edildi.” dedi.

dsc_0799_resized

Güner konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim hareketimiz sefa sürme hareketi değil cefa çekme hareketi. Ülkücüler hiçbir zaman bu işin sefasını sürmediler. Zaten sefaya da talip olmadılar. Biz hep cefa erleriydik. Fırat kardeşimizde her birinin olduğu gibi üniversite okuyacak tahsilini yapacak vatana millete hayırlı bir ülkücü olacak, hayatına devam edecekti. Okuduğu üniversitede hain pkk yapılanmasının yoğun olduğunu fark ederek her Türk evladının yapması gerektiği gibi görev edindi ve bu görev uğrunda şehit oldu.

dsc_0834_resized

Yargılaması 2 yıldır devam ediyor ve 2 yıldır bir yok almaya çalışıyoruz. Tutuklu bir şahıs var bunu azmettirenler bu şahsı bu adi cinayeti izlemeye yönlendirilenler araştırılmadı, tespit edilmedi. Yargılamalarda çok geniş bir tahkikat oluyor değişik arkadaşların, akrabaların herkes gözaltına alınmaya çalışılıyor. Ama bu şehidimiz Fırat için gerçekleştirilemedi. Sadece ve sadece adi ruhsuz kişiliksiz insan bile denmeyecek mensup bir hain aslan gibi Fırat’ımızı şehit ettiği için yargılanıyor.

Sonuç itibari ile bu güne kadar ülkücü şehitler için yapılan hangi yargılama vicdanımızı tatmin etti ki? Hangi yargılama iç huzurumuzu buldu ki? Hangi yargılama adil yapıldı ki? 35 yıl ceza yatan insanları tanıyoruz biz içimizde şuan bulunuyorlar bu dava uğruna yattılar. Ülkücülük Türk Milleti, vatan, millet ve beka sorunu için bu cezaları çektiler. Bizler bu cezaları çekmeye gönüllüyüz. Eğer öyle bir arzu var ise ve vatanın milletin buna ihtiyacı varsa bizde 35’er yıl yatarız. Ama adalet Fırat için adalet istiyoruz. Bütün ülkücü şehitler için adalet istiyoruz.

dsc_0807_resized

Fırat kardeşimiz bugün Yusuf abimizin yanında biliyoruz. Bugüne kadar adını sayamayacağımız kadar çok olan bütün ülkücü şehitlerimizin, abilerimizin yanında. Biliyoruz ve onların yanında huzurlu olduğuna da eminiz. Cenab-ı Allah Fırat kardeşimizi cenneti ile ödüllenecektir, bunda eminiz. Çünkü gerçekten şehittir. Burada sizden beklenen birer Fırat olmanız ve eminim ki öylesiniz. Gerektiği zaman Fırat gibi öne çıkmanındır. Fırat’ın şehadeti bizim için bir örnek teşkil etmektedir. Bütün yaşantımızda hal ve hareketlerimizde davranışlarımızda insanlar ile olan ilişkilerimizde öncelikle beyefendilik ama yeri geldiğinde Fırat gibi aslan cesareti göstermektir.

dsc_0845_resized

Fırat’ın 2 senesinde toplandık. 3’te de toplanacağız, 4’te de toplanacağız, 10’da da toplanacağız, 15’te de toplanacağız ve ülkücülük davası yaşadıkça Fıratlar unutulmayacak. Fıratları hatırlayacaklar. Her birinizde geçirdiğiniz ömürde ülkücülük davasına hizmet etmiş insanlar olarak, toplum da insanlar arasında ülkücü olarak inşallah hep böyle hatırlanırsınız.

dsc_0854_resized

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilatı-Yemin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam