Firmalar, Pazaryeri’nde Yatırım İncelemeleri Yapıyor

Firmalar, Pazaryeri’nde Yatırım İncelemeleri Yapıyor

 

Geçtiğimiz Temmuz ayında Pazaryeri’ne yatırım yapmak isteyen yeni bir firma Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’ı makamında ziyaret ederek Pazaryeri’nde yatırım yapmak istediklerini bildirdi.

            Pazaryeri Belediye Başkanı Yalçın, Pazaryeri’ne yatırım yapmak isteyen ve bu nedenle bilgi almak için kendisini ziyaret eden Uroplast firması yetkililerine İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Sezgin ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nin durumu hakkında bilgi verdi. Daha sonra firmanın kurmak istediği fabrika hakkında konuşuldu.

            Başkan Yalçın yaptığı açıklamada, “Sanayicilerimizin ilçemize yatırım yapmak için gelmeleri bizleri çok memnun ediyor. Gebze’de fabrikası bulunan Uroplast şirketi yetkilileri Raif Bilgin, Kemal Gürçiner ve İbrahim Şenyar belediyemize gelerek ilçemize yatırım yapmak istediklerini söylediler. Uçak sanayinde faaliyet göstermeyi planlayan şirket otomotiv ve gemi yapımında kullanılacak olan kompozit malzeme üretmeyi düşündüklerini, plastik, polüner poliüretandan homojen bir karışımla oluşan malzeme yükü hafif, dayanıklılığı fazla olan teknolojik bir üretim gerçekleştirmek istediklerini belirttiler. İlk etapta çalışacak kişi sayısının 25 ile 30 kişi arasında olacağını ve 25-30 dönümlük bir yer istediklerini söylediler. Bizde kendilerine Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesi’nin durumunu, elektrik, doğalgaz, su gibi altyapısında hiçbir sorunu olmadığını, böyle teknolojik bir firmanın ilçemize yatırım yapmasının bizi çok memnun edeceğini söyledik. ,u anda 680 dekarlık boş alana sahip olan Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesi’nin çok yakın zamanda yeni sanayi kuruluşları ile tanışacağını söyledik. Uroplast yetkilileri bizden aldıkları bilgileri yönetim kurulu ile görüşeceklerini söylediler. Yeni teşvik sisteminin açıklanmasından sonra ilçemiz sanayi kuruluşları ilgi odağı haline gelmeye başladı. İlçemizin ekonomik ve sosyal refah seviyesine gelmesi için belediye olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda bu doğrultuda olacaktır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam