GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI

GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

BİLECİK

SULH HUKUK MAHKEMESİ

İZALE-İ ŞUYUU SATIŞ

MEMURLUĞU

SAYI : 2012/ 6 SATIŞ

GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen  gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı : Bilecik Merkez Bahçecik Köyü Bahçecik Alanı mevkii 394 parselde tapuya kayıtlı 1744,00.M2.yüzölçümlü tarla vasfındaki taşınmaz.

Bilirkişi Raporuna Göre : Taşınmaz üzerinde akaryakıt istasyonu, dinlenme tesisi, ofis, ev ve garaj ile toplam 32 adet meyva ağacı mevcut olup taşınmaz üzerindeki bu ağaçlar ve muhtesatlar ile birlikte satılacaktır.

İmar Durumu:Taşınmaz Köyde.

MUHAMMEN BEDELİ : 158.697,85.TL.

SATIŞ GÜN VE SAATLERİ:

Birinci Satış Günü:14 Eylül 2012 tarihinde saat 11,00 ile 11,10 arası.

İkinci Satış Günü :24 Eylül 2012 günü aynı saatlerde.

SATIŞ ŞARTNAMELERİ

1-Satış 14/09/2012 tarihinde yukarıda belirtilen saatlerde Bilecik Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu Gazipaşa Mah.Plevne Sokak Arzbirlik İşhanı Bilecik adtresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartıyla ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 24/09/2012 günü taşınmaz aynı yerde ve aynı saatlerde ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilmemişse taşınmaz en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak kaydıyla üzere artırma ilamında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki artırma bedelini malın tahmin edilen kıymetinin %40 ını bulması ve satış isteğinin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen kıymetin %20 si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın temine mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. İhale pulu, K.D.V.si, tapu alım harç ve masraflarının tümü alıcıya aittir. Birikmiş vergiler (Tellaliye, Tapu Satım Harcı Vs.) satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılar ile diğer ilgililerin (ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) Bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dahil olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4-İhale katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için Dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6 Sayılı Satış dosya numarası ile Memurluğumuza başvuraları ilan olunur. 24.07.2012 (İc. İf. K. 126)

B(345)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ederi daha fazladır – İçinde ev ofis garaj kafeterya sıda var 300 milyar ederi var. Ayrıca Kiraya verebilirsiniz civarda petrolofisi de yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam