Gazete Sahipleri Temsilci Seçti

Gazete Sahipleri Temsilci Seçti

 

 
Basın İlan Kurumu'na Anadolu'dan 3 temsilci üyenin seçimi için gerçekleşen genel kurul, Ankara Rixos Grand Otel Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Yaklaşık bin 200 delegenin katıldığı Genel Kurul'daki seçimlere Marmara Bölgesi adına Mehmet Nuri Kolaylı, İç Anadolu Bölgesi adına Mustafa Arslan ve Yusuf Gürbüz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi adına İbrahim Arslan, Karadeniz Bölgesi adına da Şevket Erzen ile Kemal Özdilek katıldı.
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ile Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın da katıldığı genel kurulda Türkiye Gazeteciler Federasyonu adaylarına karşı yarışan Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, seçimi kazanarak Basın İlan Kurumu delegeliklerine seçildiler.
Seçimin ardından Basın İlan Kurumu (BİK) Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevini sürdüren Türkiye Gazeteciler Platformu Sözcüsü ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Arslan ile ilk kez BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine seçilen Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Türkiye Gazeteciler Platformu'ndan aldıkları güçle başarılı bir seçime imza attıklarını söyledi.
Seçimin, Anadolu'nun zaferi anlamı taşıdığını ve Türkiye'nin her ilinden oy alarak seçildikleri görevin kendilerine önemli sorumluluklar yüklediğini ifade eden Kolaylı, Arslan ve Erzen, "Başarılı bir genel kurulu geride bırakıyoruz. Sektörümüzde yaşanan sorunların çözümü ve Basın İlan Kurumu'nun Anadolu basınına katkıda bulunması için çalışacağız" diye konuştu.
Gerçekleşen seçime gazetemiz sahibi Mehmet Ergün, Değişim Gazetesi ve Gündem11 Gazetesi’ni temsilen katıldı. Gazetemiz Sahibi Ergün, seçim esnasında Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ile de görüşme imkanı buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam