GAZİLERİMİZ YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE SAVAŞ ANILARINI ANLATTI

GAZİLERİMİZ YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE SAVAŞ ANILARINI ANLATTI

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde ağırlanan gazilerimiz, dönemlerinde yaşadıkları savaş anılarını, müzeye gelen konuklara anlattılar.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve ilimiz ile yakın bölgemiz başta olmak üzere tarihimiz hakkında bilgi ve geleneklerimizin uygulama ile aktarıldığı Yaşayan Şehir Müzesi, bu kez gazilerimizi ağırladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde ağırlanan gazilerimiz, kendi dönemlerinde yaşadıkları savaş anılarını müzeye gelen konuklara anlattılar.

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesindeki Milli Mücadele Salonunda gerçekleştirilen aktivitede çocuklar ve gençler başta olmak üzere müzeyi ziyaret eden katılımcılar yaşlı gazilerimizden yakın tarihimizdeki olaylar ve savaşlar hakkında anıları dinleme imkanı buldu.

Savaş Anıları ve Dönemin şartları içerisindeki yaşamış oldukları zorlukları ziyaretçilerle paylaşan gazilerimiz büyük bir beğeni ve takip ile dinlendi.

Etkinlikte; Bilecik Gaziler Derneği Başkanı Hayati Durak, Emekli Jandarma Komando Astsubay Mehmet Yavuz, Emekli Yüzbaşı İkmal Bakım, Gazi Emekli Topçu Er Fahri Karatay, anılarını katılımcılara aktardı.

Yaşayan Şehir Müzesi Sorumlusu Yurdanur Kırlı etkinlik hakkında verdiği bilgide; ‘’Belediyemiz Yaşayan Şehir Müzesinde bu kez gazilerimizi ağırladık. Müzemiz Yaşayan Şehir Müzesi olduğu için burada geçmişteki birçok gelenek ve göreneğimizi uygulayarak yaşattığımız gibi şu anki yaşantımızdan kesitleri günümüz çocuklarına ve gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Sağ olsun gazilerimiz bizleri ziyaret ettiler ve yaşadıkları dönemdeki savaş anılarını bizlerle ve misafirlerimizle paylaştılar’’ dedi.

Gaziler Derneği Başkanı Hayati Durak ise gerçekleştirilen faaliyetin önemine değinerek, Belediye Başkanı Nihat Can ve müze çalışanlarına misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam