• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
GEÇİCİ KUR’AN KURSU GÖREVLİLERİ ARANIYOR

GEÇİCİ KUR’AN KURSU GÖREVLİLERİ ARANIYOR

Yapılan açıklamaya göre Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesinin 10. Maddesi gereğince ekli listedeki Köylerde açılacak olan 2015-2016 Eğitim-Öğretim 3. dönem Kur’an Kurslarında aşağıda belirtilen şartlar kapsamında gerektiğinde görevlendirilmek üzere, yarışma sınavıyla Kadın geçici Kur’an Kursu Öğreticisi alınacak
SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3-En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenimi olmak,
4-Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak, 
5-2014 yılı KPSS (DHBT) sınavından en az 50 puan olmak,

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Dilekçe, 
Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi,
2014 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi
Varsa hafızlık belgesi
BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR
1-Başvuru yapmak isteyenler en geç 20/01/2016 tarihi saat 14:00’e kadar istenen evraklarla birlikte İl Müftülüğümüze müracaat edeceklerdir.
2-Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul edilmeyecektir.
3-Mülakat, İl Müftülüğümüzce oluşturulacak olan komisyon tarafından 21/01/2016 Perşembe günü saat 09.30’da İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır.
4-Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında bulundurmayanlar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
5-Belirtilen saat ve tarihte ( 09:30 – 21/01/2016) sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
6-Sınav sonuçları başarı sırasına göre www.bilecikmuftulugu.gov.trinternet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
7- Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. İl Müftülüğü sınav kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde puanı en yüksek olandan başlamak üzere görevlendirme yapılacaktır.
8-Puanların eşit olması halinde; (DHBT) puanı, hafızlık, eğitim ve doğum tarihine göre görevlendirmede öncelik verilecektir.
9-Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmadığına dair adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir. Şayet İdareler tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 
10.Müracaatlar sadece İl Müftülüğümüze yapılacak olup; İl Müftülüğümüz dışındaki müracaat edenlerin müracaatları geçersiz sayılacaktır.
11- Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan, posta ve faks yolu ile yapılan müracaatlar ile 20.01.2016 tarihi saat 14:00'den sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.
12-Geçici olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.
ÖNEMLİ NOT: Sınava katılma şartlarını taşıyan ve duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların ihtiyaç fazlası olması halinde KPSS (DHBT) puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ihtiyacın 2 katı aday sözlü sınavına alınacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam