GEDOSK Üyeleri Osmaneli’ndeydi

GEDOSK Üyeleri Osmaneli’ndeydi

 

Gebze Doğa Sporları Kulübü (GEDOSK) tarafından Osmaneli'nde performans parkuru gerçekleştirildi.
GEDOSK üyeleri, Osmaneli Belediyesi Rehberi Remzi Öner eşliğinde, önce Osmaneli'nin sivil mimari dokusunu, restorasyonunu biten sivil mimari örneklerini yerinde inceledi. 
GEDOSK üyeleri, rakımı 127 olan kuleler mevkiinden parkur başı yaparak, 680 rakıma sahip Belenalan Köyü'ne doğru 18 kmlik performans parkuruna başlandı. Sıcaklığın 40 üzerine çıkmasına rağmen parkur, Belenalan Köyü'nde tamamlandı. 
GEDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Boyacı, üyelerin Aladağlar'da gerçekleştirecekleri tırmanma faaliyeti öncesi, 18 kmlik zorlu parkurda performanslarını sınadıklarını, 2 yıl önceki ilk faaliyet ile Osmaneli'ni tanımalarının kendileri için bir ayrıcalık olduğunu belirtti.
Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, “Osmaneli doğa ve kültür turlarında hak ettiği değeri görmeye başladı. Nisan-Mayıs 2012 ayları itibariyle belediyemiz programları ile ilçemiz Osmaneli'ne 700 profesyonel, giriş yaptı. Yapılan aktivitelerin başında, trekking, kampçılık, karavan ve doğa yürüyüşleri yer alıyor. Bu gruplardaki kişi sayısı 20 ila 60 kişi arasında değişip, ilçemize günlük olarak 2 bin TL bırakmaktadır. Bizler Osmaneli Belediyesi olarak parkurlarımızı 24 saat doğaseverlere açık tuttuğumuz gibi, rehberlik hizmetini 24 saat kesintisiz vermekteyiz. 40 derece sıcağa rağmen, Aladağlar tırmanma faaliyeti öncesi performansını profesyoneller Osmaneli parkurunda deniyorlarsa, jeolojik yapı itibarıyla da ilçemiz Osmaneli bölgede tercih nedenidir. Tüm doğaseverleri Osmaneli'ne bekliyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam