• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Geleceğimizi Yazalım” Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

“Geleceğimizi Yazalım” Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Hüsnü Geyik, projenin protokol imza törenine katılarak imza törenini gerçekleştirip logo tasarım yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim ettiler.

 

"Geleceğimizi Yazalım" projesi hakkında bilgiler veren projenin koordinatörü Mustafa Turhan projenin ilimize çok yararlı olacağını düşündüğünü, çünkü ilimizde hiç web tasarım kursunun bulunmadığını belirterek şunları söyledi:

 

Turhan: “Burada ileri derecede web tasarım kursu, ağ sistemleri kursu, 2 adet büyük konferans düzenleyeceğiz.”

“Özel veya devlet kanallı olarak var birkaç tane fakat biz bunu biraz daha ileriye taşıma niyetindeyiz. Burada ileri derecede web tasarım kursu, ağ sistemleri kursu, 2 adet büyük konferans düzenleyeceğiz. Çağımız internet çağı. Bilinçli veya bilinçsiz kullanılabiliyor. Biz bunu daha kullanılabilir hale getirmek için çalışıyoruz. Proje merkezimizde 12 tane gencin web tasarım alabilecek şekilde dizaynını gerçekleştirdik, gerekli kurumları yaptık. Şu an proje merkezimiz kullanımda ve bugün açılışını yapmak istiyoruz. Proje ortakları olarak Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği olarak 3 proje ortağı bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığının 2014’ ün 1. çağrı döneminde kabul görmüş bir projedir. Bunu hep beraber daha ileriye götürmeye çalışacağız.

Projede bulunan 1 adet logo tasarım yarışmamız vardı. Bu logo tasarım yarışmasına da 9 okuldan toplam 14 tane görsel katılım sağlandı. Fakat görseller bir önceki değerlendirmeye göre çok çok yukarıya taşındı. Daha önce karşılayabilen çok azken bunda hakikaten karşılayabilen çok fazlaydı. Biz daha projemize yatkın olan, daha göze güzel gelen projenin amacıyla uygun olarak seçmeye çalıştık. Bugün burada bu tasarım yarışmasında dereceye giren arkadaşlara ödül takdim edeceğiz.” dedi.

 

Daha sonra Logo Tasarım Yarışması Ödül Töreni gerçekleşirken yarışmada dereceye giren Birinci Altuğ Korkmaz, İkinci Cemre Paroğlu, Üçüncü Barış Kara’ya ödülleri verildi.

 

Can: “Kurslardan çıkacak öğrencilerin daha başarılı noktalara geleceğine inanıyorum”

İmza töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can; “Geleceğimizi Yazalım” projesinin işbirliği protokolünü Milli Eğitim ve Dernek Başkanımızla imzalayıp hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”  diyerek kurslardan çıkacak öğrencilerin daha başarılı noktalara geleceğine inandığını ifade etti.

 

Altınkaynak: “Gelecek öğrencilerimize yaptığımız hizmetlerle şekillenecek”

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak  ise; “Milli Eğitim Müdürü olarak bu yapılan çalışmalardan son derece memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü yapılan her çalışma Bilecik’in geleceğine atılmış bir temel adım olarak görüyorum. Burada Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da biz Halk Eğitim vasıtasıyla hem hoca desteği sağlamak hem de buraya katılan öğrencilerimizin sertifikalarını vermek, bu projedeki bizim ortaklığımız sayın Belediye Başkanımıza böyle bir projede yer aldığı için sayın Başkanımıza da bizi böyle bir projede ortak yaptığı için çok teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek bizim olacak diyorum, gelecek öğrencilerimize yaptığımız hizmetlerle şekillenecek. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Geyik: “Biz bu projeleri ortaklığımız vasıtalarıyla yürütebilmekteyiz”

Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Hüsnü Geyik de “Daha önceden proje uygulamasında bulunmuştuk. Bunda da değerli Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Belediye Başkanlığımız bizim proje ortağımızdı. Biz bu projeleri ortaklığımız vasıtalarıyla yürütebilmekteyiz.” diyerek kendilerine teşekkür etti.

 

Diğer yandan proje hakkında şu bilgiler verildi:

“Projenin başlıca amacı; ilimizde teknolojiye ilgisi olan gençlerin yeni donanım ve yazılım teknolojileri ile tanışmaları, öğrenilen teknolojileri yararlı bir şekilde kullanmaları, yeni bilgiler edinmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için katkı sağlamaktır. 

Proje öncelikle; ilimizde ve ülke genelinde eksikliği hissedilen web tasarım ve sunucu tabanlı programlama dili dalında gençlerin etkili birer birey olmalarını sağlamaktır.

Proje kapsamında başlıca yapılacak olan etkinlikler şunlardır;

Yapılacak Teknoloji Fuarı ziyaretinde katılımcıların yeni teknolojilerle tanışması ve teknoloji algısının gelişmesi sağlanacaktır. Web Sunucu sistemleri kurulumları ile ilgili ayrıntılı bir şekilde kurs verilecektir. Web Tasarımı konusunda katılımcılara ayrıntı bir şekilde kurs verilecek, yeni tasarım stillerini öğrenmeleri ve geliştirmeleri sağlanacaktır. İl genelinde yarışma düzenleyerek, web tasarımına katılım konusunda teşvik oluşturmak. Yıl içinde yapılacak seminerler ile ilimiz halkının "Güvenli İnternet Kullanımı" ve "Sosyal Medya Farkındalığı" hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. geleceği yazalımmı – gelecekte bir otogara 18 milyon tl harcanmadığı bir BİLECİK istiyorum.madenler de 300 kişinin ölmediği bir TÜRKİYE istiyorum.ayakkabı kutusuz ayakkabı mağazaları istiyorum,ağaçları yollar için kesmeyecek delikanlı CHP li başkanlar istiyorum,koltuk için partilisini ve dostunu satmayan birbiri arkasından dedikodu yapmayan partililer istiyorum,kadınların öldürülmediği bir ülke istiyorum,cocuk gelinlerin olmadığı onların imam nikahlarını kıymayan imamların olduğu bir ülke istiyorum,BEYİNLERİN DE ADALET DUYGUSU ÖLMEYEN BİR TOPLUM istiyorum,generallerin sanık,töreristlerin tanık olmadığı bir ülke istiyorum,cari açığının %15 bir kişi tarafından kapatılmayan bir ülke istiyorum,varmı İTİRAZI OLAN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam